Oprogramowanie

Google Latitude - zobacz gdzie są Twoi znajomi

przeczytasz w 1 min.

Google_latitude1Gigant uruchomił dziś ciekawą usługę o nazwie „Latitude”, która w czasie rzeczywistym pozwala zobaczyć na mapie gdzie znajdują się nasi znajomy czy rodzina. Jest to część usługi Map Google przeznaczonej na urządzenia mobilne.
Latitude to usługa dzięki której nie tylko poznamy informacje o aktualnym położeniu naszych znajomych, ale może także podać wskazówki, jak dotrzeć do ich lokalizacji oraz pomóc skontaktować z nimi za pomocą wiadomości tekstowej, komunikatora czy e-maila.

Szefostwo zapewne cieszy się z faktu, że o każdej porze dnia może sprawdzić gdzie aktualnie znajdują się ich pracownicy. Na szczęście to tylko od użytkowników zależy, czy, jak i kiedy chcą "dać się znaleźć". Po uruchomieniu serwisu, można tak dostosować ustawienia prywatności, aby udostępniać o sobie tylko tyle informacji, ile chcemy i tylko tym, którym chcemy. W każdej chwili możemy "ukryć" się przed  wszystkimi kontaktami na raz lub tylko przed wybraną osobą.

Jak korzystać?
Przy użyciu przeglądarki w telefonie komórkowym odwiedzamy stronę Google.pl/Latitude i pobieramy aplikację Map Google. Jeżeli nie posiadamy konta w Google, to musimy zarejestrować je, by aktywować usługę. Ostatnią czynnością jaką musimy wykonać to wysłanie zaproszeń do naszych znajomych z którymi chcemy wymienić się informacjami o naszej lokalizacji. Gdy osoby te zdecydują się na przyjęcie zaproszenia, to ich miniatury (w formie zdjęcia) pojawią się w odpowiednim miejscu na mapie.

Obsługiwane urządzenia
By korzystać z Google Latitude nie trzeba posiadać odbiornika GPS - aplikacja pracuje również w oparciu o dane sieci bezprzewodowych lub nadajników GSM. Obsługiwane są zarówno telefony BlackBerry, jak i urządzenia wyposażone w Windows Mobile 5.0+, czy Symbiana S60.
Za kilka dni z usługi będą mogli skorzystać użytkownicy iPhone'a oraz smartphonów z systemem Android, takich jak T-Mobile G1. Ważne, że również nabywcy Era G1 w pełni będą mogli kozystać z Google Latitude.

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google oraz na stronie projektu.
Poniżej filmik prezentujący usługę Latitude:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    O.o hehe, nie dość, że mają nasze e-maile, dokumenty, zdjęcia i bóg wie co jeszcze to teraz jeszcze bedą wiedzieć gdzie jesteśmy. :)))))

    Wszystkie agencje wywiadowcze są maluteńkie niczym mrówka przy Google :D