Oprogramowanie

Google rozzłościł użytkowników. Tym razem chodzi o pocztę Gmail

przeczytasz w 2 min.

Google postanowił wprowadzić nowość do poczty Gmail? Niestety nie jest to element, o który ktokolwiek prosił.

W Gmail pojawiają się reklamy

Gmail to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród osób zastanawiających się, jaki darmowy e-mail wybrać. Ogromna baza użytkowników sprawia, że nowości z reguły nie przechodzą bez echa. Zwłaszcza tak kontrowersyjne jak w tym przypadku.

Niektórzy korzystający z poczty Gmail zauważyli w ostatnich dniach zmianę polegającą na pojawianiu się reklam. Okazuje się, że producent poszedł dużo dalej niż dobrze znane zakładki Oferty i Społeczności. Reklamy są prezentowane pomiędzy wiadomościami. W części przypadków na pierwszy rzut oka trudno je nawet odróżnić, ponieważ wyświetlają się w ten sam sposób - jako nieprzeczytane wiadomości.

Zmiana pojawiła się nie tylko w wersji na komputery, ale również w wersji mobilnej. W tym drugim przypadku dodatkowo można dostrzec reklamy ze zdjęciami. Z komentarzy użytkowników mających już do czynienia z omawianą nowością wynika przy tym, że nie dyskryminowano żadnego systemu operacyjnego, na jakim można korzystać z Gmail.

Testy czy Gmail zmieni się na dobre?

Na stronie pomocy Google aktualnie nie znajdują się informacje wyjaśniające, czy Google oferuje tego typu reklamy (umieszczane w środku skrzynek odbiorczych). W tym momencie nie jest jasne, czy producent prowadzi testy czy już rozpoczął wdrażanie gotowego rozwiązania. O komentarz poprosiła m.in. redakcja The Verge, ale póki co nie otrzymała odpowiedzi.

Część branżowych obserwatorów sugeruje, że ku niezadowoleni użytkowników może chodzić o rozwiązanie, które zostanie wdrożone globalnie, dla wszystkich korzystających z Gmail. Przypominają, że Google nie od dziś szuka dodatkowych zysków, także za pośrednictwem swoich najpopularniejszych aplikacji i usług. Nie dalej jak w zeszłym miesiącu pojawiły się informacje o reklamach w trybie czytania w przeglądarce Chrome.

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  8
  Na tym to polega. Najpierw dostajemy wszystko za darmo. Uzależniamy się a potem trzeba za to zapłacić. Niestety w życiu nic nie ma za darmo. Już od jakiegoś czasu miałem zamiar kupić NAS, teraz widzę, że to będzie dobre posuniecie. Własna poczta, serwer plików, filmy, muzyka itd.
  • avatar
   Silver
   4
   Dopóki nie będą w głównym katalogu to jeszcze ujdzie - do zaakceptowania. Inne poczty mieszają to razem a co gorsza chciane wiadomości ląduja w spamie.
   • avatar
    KENJI512
    3
    Widziałem je... Czas zmienić email...
    • avatar
     Fiona
     2
     Mam konto pocztowe google, bo jest wymagane do logowania się na różne portale typu YT.
     Ale nigdy nie będę z niego korzystać. Także mogą je zasypać reklamami.
     Google - słynie z pazerności. Ale taki jest gatunek homo spaiens - dla pieniędzy zrobimy wszystko...
     • avatar
      Diuran
      1
      Dobrze że na windowsie Microsoftowej poczcie jeszcze nie ma reklam, ale za to w mobilnej wersji już od jakiegoś czasu na samej gorze zawsze wyświetla reklamę. Na razie jeszcze nie zmieniłem mobilnej wersjo, bo nawet nie wiem na co.
      • avatar
       develoop
       1
       Zupełnie to samo co z fejsem "rejestracja jest za darmo i zawsze będzie".... Złapać, uzależnić i wydoić ile się da...
       • avatar
        eeuovikaseuu
        -5
        Sex randki w Twoim mieście. Żadnych pieniędzy ani związków, wszystko jest anonimowe i poufne, rejestracja jest bezpłatna---- https://paply.org/kiska
        • avatar
         janex2
         0
         Eh... Człowiek dba o to żeby spamu nie mieć w wiadomościach a tu ci sami dowalą i pewnie nie zadziała funkcja oznacz jako spam
         • avatar
          piomiq
          0
          Czy używając klienta poczty (np. Thunderbird) też będę widział te reklamy?
          • avatar
           cjs48
           0
           Używam Outlook. Brak reklam, brak spamu. Za darmo. To może ulec szybko zmianie tak jak w przypadku Gmail. Na PC używałem wcześniej klienta Mailbird do momentu w którym zaczął mieć problem z połączeniem po którejś tam aktualizacji. Generalnie właśnie w takich klientach pocztowych brak reklam.