Systemy operacyjne

Google publikuje nowe statystyki systemu Android - Lollipop przekroczył magiczną barierę

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Obydwa jego wydania (5.0 oraz 5.1) osiągnęły rynkowe udziały na poziomie 21%.

Android Lollipop

Zgodnie z niepisaną tradycją, firma Google opublikowała kolejną porcję statystyk dotyczących systemu Android. Tym razem przedstawione zostały dane zebrane w ciągu pierwszego tygodnia września.

Najbardziej interesująca jest zawsze kwestia najnowszej platformy, a w statystykach wciąż jest takową Lollipop. Obydwa jego wydania (5.0 oraz 5.1) osiągnęły rynkowe udziały na poziomie 21%, a więc mówić można wreszcie o przekroczeniu magicznej do tej pory bariery.

Nie znaczy to jednak, że „lizak” depcze już po piętach liderowi. Tym wciąż pozostaje KitKat, z wynikiem 39,2%. Co więcej, Lollipop nie zajmuje nawet drugiej lokaty, którą cały czas okupuje Jelly Bean - tym razem z wynikiem 31,8%.

Google Android wrzesień
dane obejmujące okres 1-7 września

Jak widzicie, w zestawieniu nie został ujęty zaprezentowany pod koniec maja Android M. Trudno jednak aby było inaczej, skoro dopiero ostatnio doczekał się on ostatecznej nazwy, a do użytkowników zacznie trafiać jesienią. Coś nam jednak podpowiada, że i jego czekać będzie podobny los co wersję Lollipop.

Źródło: developer.android, trendblog

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruGeek
  Ktoś kto ma starszy telefon chyba logiczne .
  5
 • avatar
  Dudi4Fr
  Nie chce wyjść na hejtera (żeby nie było że jestem fanem jabłek mam note4) ale nie ma czym tu się chwalić. Roczny system i jego aktualizacja która poprawiła jego błędy (kilka nawet krytycznych) dostępna od kilku ładnych miesięcy a nawet nie jest zainstalowana na 1/4 sprzętu... To tylko pokazuje jakie podejście producenci mają do szybkości (jeśli w ogóle je robią) update'ów.

  Porównamy to za niedługo z iOS9 i WM10... Google już dawno temu powinno coś zrobić ponieważ obecnie tylko najdroższe flagowce są w miarę pewne otrzymania jakiegoś wsparcia, aczkolwiek zawsze może to się skończyć jak S3...
  5
 • avatar
  Deadlyblonde
  Nie da się przekroczyć Magicznej Bariery. W Gothicu zabijała w kilka sekund : /
  1
 • avatar
  krynka
  Ciekawi mnie kto używa froyo
 • avatar
  robgrab
  A ile % to jest magiczna bariera? Kiedyś był taki serial jak Sabrina nastoletnia czarownica, ale tam nic nie było na temat magicznych barier i ich przekraczania.
 • avatar
  TruGeek
  Ktoś kto ma starszy telefon chyba logiczne .
  -3