Internet

Google Resizer pokaże ci jak twoja strona wygląda na rożnych urządzeniach

przeczytasz w 1 min.

Choć proste, Google Resizer to bardzo przydatne narzędzie dla twórców stron internetowych.

Google Resizer

Dzisiaj strony internetowe otwieramy nie tylko za pomocą komputera, ale też telewizora, smartfona czy tabletu. Stworzenie dopasowanej do wszystkich urządzeń, a jednocześnie intuicyjnej i działającej szybko strony stało się przez to nieco trudniejsze. Dla projektantów borykającym się z tym problemem firma Google stworzyła Resizer.

Google Resizer to narzędzie, które pozwala projektantom przetestować ich dzieła opracowane w stylu Material Design (ale nie tylko) na różnych platformach. Pokazuje w czasie rzeczywistym czy strona wygląda tak jak powinna na smartfonach i tabletach. 

Google Reziser BMK

Aby przetestować stronę należy uruchomić webową aplikację i wpisać adres URL. Następnie narzędzie pozwala zobaczyć jak strona będzie wyglądać (i działać) na różnych urządzeniach o różnych rozdzielczościach. Szybki test wykazał, że wyniki działania Resizera są bardzo zbliżone do autentycznych. Dlatego też choć proste, to jest to bardzo przydatne narzędzie.

Sprawdź: Google Resizer

Źródło: Google, The Next Web

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojciechoslaw
  4
  Wystarczy zmniejszyć okno przeglądarki i uzyskamy identyczny efekt.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   Ctrl+shift+m, polecam.
   • avatar
    itekiti
    0
    Fajnie działa, ale tylko dla stron responsywnych, ale strony, które maja przełączanie na specjalne wersje mobilne nie działają lub nie zawsze działają.