Telefony

Google: smartfony zdominują przyszłość

przeczytasz w 2 min.

Google zdominował i zrewolucjonizował rynek wyszukiwarek internetowych. Dziś ogromną popularnością cieszą się urządzenia wyposażone w system Android. CEO Google, Eric Schmidt, twierdzi, że smartfony zdominują przyszłość.

Mimo, że w kwietniu Eric Schmidt przekaże funkcje CEO w ręce Laryego Page'a to właśnie on prezentował stanowisko swoje jak i firmy podczas odbywających się w Barcelonie tagów Mobile World Congress.

Warto przeczytać:
Android coraz mocniejszy – dogania iOS
 Nokia łączy siły z Microsoftem - przełom!

Dowiedzieliśmy się, że Google chce inwestować i rozwijać technologie NFC (Near Field Communication), czyli wysokoczęstotliwościowy standard radiowy pozwalający na wymianę danych na odległość do 20 cm. Według Schmidta urządzenia mobilne są obecnie tak potężne, że nie będą miały żadnych problemów z tą technologią, a w połączeniu z modułami GPS otworzą rynek nowych usług zarówno dla Google jak i innych firm. Przykładowo wyszukujemy sporo informacji o hiszpańskiej architekturze i historii, a następnie jedziemy na wycieczkę do Barcelony. Telefon sam poinforumuje nas kiedy będziemy mijać budynek autorstwa Antonio Gaudiego, który mógłby nas zainteresować. Smartfony mogą w przyszłości zastąpić także nasze portfele - będzie można za ich pomoca dokonywać płatności, a na dodatek uzyskiwac informacje o produktach, które chcemy nabyć.

Obecny CEO pochwalił się również liczbami. Dowiedzieliśmy się, że codziennie aktywowane jest około 350 tysięcy urządzeń z systemem Android, a usługa Android Market ma w swojej ofercie około 150 tysięcy aplikacji i gier. Warto zaznaczyć że 9 miesięcy temu liczba aplikacji oscylowała w granicy 50 tysięcy. Już to pokazuje jak szybki rozwój przeżywa obecnie platforma opracowana przez Google.

Eric Schmidt na koniec swojej kadencji był bardzo wylewny. Dowiedzieliśmy się, że Google pracuje nad kolejną wersją Androida, która łączyć będzie w sobie funkcjonalność Gingerbreada z Honeycombem. Prawdopodobną nazwą nowego OSa autorstwa Google będzie IceCream, co potwierdza plotki, które słyszeliśmy na początku roku.
 

Źródło: NY Times

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StartX_pl
  0
  Mojego portfela nie zastąpi smartfon bo jedynie papier w ręce jest gwarancją posiadania, a nie puste zera na koncie, które mogą zniknąć razem ze mną...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   bardzo to odkrywcze. Google znowu udowodnilo, ze kolo jest okragle :D.
   • avatar
    mainstage
    0
    CEO google Erica Schmidt - poprawcie literówkę ;)
    • avatar
     Michur
     0
     "otworzą rynek dla nowych uslug" przykładowo nasz telefon na bieżąco sprzedaje informacje gdzie się obecnie znajdujemy.Google zbiera informacje i tworzy mapy przemieszczania sie ludzi w danym miejscu i czasie a następnie sprzedaje je za grubą kasę handlowcom, służbom porządkowym czy specom od marketingu
     (bedziemy biegac jak szczury w klatce:)