Internet

Posłuchaj dźwięków podczas zwiedzania miejsc w Google Street View

przeczytasz w 1 min.

Projekt Sounds of Street View ma na celu umożliwienie usłyszenia tego, co dzieje się wokół nas w rożnych miejscach odwiedzanych w Google Street View.

Sounds of Street View

Google Street View to świetne narzędzie, dzięki któremu możemy zwiedzić miejsca, do których być może nigdy nie będzie nam dane dotrzeć w realnym świecie. Teraz jest to jednak wyłącznie wizualne doświadczenie. Dzięki firmie Amplifon to może się wkrótce zmienić – wystartowała ona bowiem z projektem Sounds of Street View.

Jak sama nazwa wskazuje, projekt ma na celu umożliwienie usłyszenia tego, co dzieje się wokół nas w rożnych miejscach odwiedzanych w Google Street View. Co więcej, twórcy zapewniają, że ich celem jest zapewnienie nie tylko prawdziwego (to znaczy zarejestrowanego w konkretnym miejscu), ale też w pełni przestrzennego dźwięku.

Obecnie dostępne do „odsłuchu” są trzy miejsca w Google Street View – Place du Palais we Francji, Hapuna Beach na Hawajach i znajdujący się w San Diego Balboa Park. Na razie są to tylko krótkie zapętlone odgłosy, które w dodatku mają tendencję do zawieszania się, ale potencjał jest. I to ogromny.

Jeśli chcesz sprawdzić to narzędzie na własnych… uszach, to załóż słuchawki i przejdź na stronę projektu Sounds of Street View.

Źródło: TheNextWeb

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  -1
  Czyli jak ktoś sral przy robieniu zdjęcia to odpowiedni dzwięk usłyszymy?:P
  • avatar
   wdowa94
   0
   Najz. Mam nadzieję, że już za niedługo zaczniemy mieć urządzenia wpływające na świadomość (czyli naszą sensorykę)