Internet

Google wie co nas interesuje i nie zachowuje tej wiedzy dla siebie

przeczytasz w 1 min.

Usługa Google Trends doczekała się największej zmiany od 3 lat - działa teraz w czasie rzeczywistym.

Google Trends trendy

Google Trends to ciekawa usługa, dzięki której możemy dowiedzieć się, czym tak naprawdę żyje obecnie świat. Jej twórcy zapowiedzieli właśnie największą zmianę od 3 lat – Google Trends działa teraz w czasie rzeczywistym.

Jeśli wejdziecie teraz na stronę usługi Google Trends dowiecie się czego ludzie szukają w Internecie oraz które tematy najszybciej zyskują na popularności. W chwili publikacji tego newsa, na przykład, najpopularniejszymi w tego wieczora wyszukiwaniami w Polsce były: „Madonna”, „Pesa Dart” i „Brazylia Kolumbia”. I nic w tym dziwnego – Królowa Popu wypuściła nowy teledysk, Pesa zaprezentowała „polskie pendolino”, a po meczu południowoamerykańskich reprezentacji doszło do sporej awantury.

Nowe, aktualizowane na bieżąco Google Trends to ogromna skarbnica wiedzy. Z jednej strony to narzędzie może być traktowane jako ciekawostka. Może też pomóc nam „być na czasie”. Poza tym usługa może być przydatna dla pozycjonerów oraz dziennikarzy – będą bowiem wiedzieli o czym się mówi i co tak naprawdę w danym momencie interesuje internautów.

Google Trends wyszukiwania

Po kliknięciu danego tematu naszym oczom ukażą się też konkretne statystyki. Mowa jest tutaj przede wszystkim o wykresie zainteresowania tematem w ujęciu czasowym i z podziałem na konkretne hasła wyszukiwania.

Google Trends statystyki

Źródło: Google Blog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  shoken
  0
  malo kiedy uzywam google najczesciej duckduckgo i disconect.me
  • avatar
   Xeinaemm
   0
   Tak dla ciekawości sprawdziłem jak tam strony erotyczne stoją w rankingu. Od 2005 r kiedy ludzie skapowali się, że można oglądać filmiki na smartfonie trend od 5 lat utrzymuje się na poziomie 90% wyszukiwań.
   • avatar
    Kiciuk
    0
    Zapasy,baku przedwiośnie ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Google wie co nas interesuje i nie zachowuje tej wiedzy dla siebie" a treść newsa jednoznacznie sugeruje, że prognozowanie trendów działa tylko w sferze statystyk i tendencji obejmujących dominującą część danego społeczeństwa.