Technologie i Firma

Wolne strony stracą wysokie pozycje w Google

przeczytasz w 1 min.

W lipcu aktualizacji doczeka się algorytm mobilnej wyszukiwarki Google, decydujący o tym, jak wysoko w wynikach wyświetlają się poszczególne strony internetowe. Te, których ładowanie trwa bardzo długo, nie będą znajdowały się zbyt wysoko.

W dzisiejszym zabieganym świecie to, jak szybko ładuje się strona internetowa ma ogromne znaczenie dla użytkownika (oraz firmy, do której ta strona należy). Jeśli ma czekać w nieskończoność na wczytanie się wszystkich elementów, czytelnik wybierze inną witrynę. I Google mu w tym pomoże.

Google ciągle poprawia swoje algorytmy, które odpowiadają za to, jak wysoko w wynikach wyszukiwania pojawiają się dana strona. Kluczowe jest jej dostosowanie do aktualnych standardów i rozmaitych urządzeń, bardzo istotne są wiarygodne i pomocne treści, a od lipca ważne będzie również to, jak szybko się ładuje.

Szybkość ładowania strony nie będzie priorytetową cechą, ale będzie brana pod uwagę – po to, by wyeliminować z wyników serwisy, których odwiedzenie nie będzie dla mobilnego użytkownika komfortowym doświadczeniem. To dobra zmiana dla nas wszystkich i motywacja dla tych, którzy odpowiadają za działanie stron. 

Jak sprawdzić, czy strona ładuje się wystarczająco szybko, czy też warto postarać się o optymalizację? Firma Google udostępnia w tym celu narzędzie PageSpeed Insights, które nie tylko ocenia witrynę, ale też podpowiada, co można poprawić. Na swoim oficjalnym blogu gigant z Mountain View przypomina też o narzędziu Lighthouse oraz bazie Chrome User Experience Report

Źródło: Google Webmaster Central Blog. Ilustracja: mcmurryjulie/Pixabay (CC0)

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  specialboy
  3
  Czyli nie mam się o co martwić. Index.php mojej strony posiada napis 404.
  • avatar
   Barubar24
   1
   jakieś dupne te narzędzie Google do analizy:

   Szybkość działania strony
   Unavailable

   Ale szybko ja wczytało. O co chodzi?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Kolejna manipulacja, która poszukujących oddala od poszukiwanej informacji, a przybliża do informacji, której dostawca jest przy kasie.
    • avatar
     kitamo
     0
     heh wrzuccie benchmark.pl ;)
     • avatar
      simon5555
      0
      Wygląda jak manipulacja, ale de facto pomoże to programistom i webdesignerom. Nawet jeśli większość klientów buduje strony automatami albo używa gotowe ale niezbyt zoptymalizowane szablony, to ich strony pójdą w dół w wyszukiwaniach. Wtedy do akcji wkroczą webdesignerzy którzy zamiast na projektowaniu stron, będą zarabiać na ich poprawianiu/optymalizacji :)