Baterie

Superwytrzymałe akumulatory dzięki grafenowi

przeczytasz w 1 min.

Membrana z grafenu, w której wywiercone są malutkie otwory, jest kluczem do żywotności przyszłych akumulatorów.

Greafen to klucz do lepszych baterii

Grafen to jedna z tych cudownych substancji, które zarabiają same na siebie. Zastosowań zastępcy krzemu jest wiele. Niedawno odkryto, że mógłby mieć dużo większy wpływ na nasze życie, niż dotychczas. Mowa tu o nowych akumulatorach do urządzeń mobilnych.

Wszystko dlatego, że membrana z grafenu, w której wywiercone są malutkie otwory, jest kluczem do żywotności akumulatora. Ogniwa wykonane przy wykorzystaniu grafenu można ładować 10 razy szybciej niż poprzednio.

Za przełom odpowiedzialny jest Harold Kung, naukowiec z Northwestern University. Za udowodnienie słuszności swojej tezy otrzymał 900 000 dolarów na dalsze prace nad projektem.

Wszystko tkwi w zbudowaniu lepszej anody akumulatora - w ten sposób, by elektrony mogły przez nią swobodniej przepływać.

Anoda baterii

Z pewnością jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy dużo czasu spędzają przed urządzeniami mobilnymi.

Źródło: dvice

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  26
  Ciekawe kiedy to wprowadzą :/ Bo się im chyba nie śpieszy. A szkoda bo technologia genialna.
  • avatar
   JAZ99
   1
   ...Wszystko dlatego, że membrana z grafenu, w której wywiercone są malutkie otwory, jest kluczem do żywotności akumulatora...

   Po co wiercić maleńkie otworki?
   Sama pojedyncza warstwa węgla (grafen) w swojej strukturze już ma otworki (siatka sześciokątna) dostatecznie duże, aby przepuścić nie tylko elektrony, ale i wodór, hel i jeszcze może coś więcej. Problemem jest uzyskanie wystarczająco dużej warstwy grafenu. Jeśli muszą wiercić otworki, to jest tam pewnie wiele warstw grafenu, a wtedy nazywa się to po prostu GRAFIT. A elektrody grafitowe wykorzystuje się w bateriach od samego początku.

   Magiczne słowo - GRAFEN do wyciągania kasy od frajerów.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    użytkownikom baterii ,nie chodzi żeby się ładowały 10x szybciej - tylko żeby wytrzymywały po naładowaniu 10x dłużej !!!
    • avatar
     Amshel
     -7
     grafen... tiaaa. tak naprawde to pomimo "cudownosci" tego materialu, ma on swoje ograniczenia - jak kazdy inny. co do baterii to nie jestem pewien, natomiast co do procesorow to sa duze trudnosci z wykorzystaniem go w praktyce. grafen jest po prostu przereklamowany :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dlaczego nic ma nie ruszyć?
      Większe marki które produkują urządzenia mobilne, będą chciały zmieścić więcej w swoich telefonach czy tabletach, także potrzebna jest większa pojemność akumulatora.