Telewizory

Pierwszy telewizor OLED marki Grundig

przeczytasz w 1 min.

Marka znana z atrakcyjnego stosunku ceny do jakości, już wkrótce wzbogaci się o telewizor OLED. Czy tradycja zostanie utrzymana?

Niemiecki Grundig to marka dobrze znana w Europie, głównie dzięki magnetofonom i telewizorom kineskopowym, które cechowały się atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Pod tą marką telewizory tworzy turecka firma Arçelik, która – jak stało się jasne podczas targów IFA 2016 – przygotowuje niemałą niespodziankę.

Już jesienią na europejskim rynku pojawi się pierwszy telewizor Grundig z wyświetlaczem OLED (10-bitowym panelem od LG) – „Ultracienki, mający zaledwie 5,97 mm panel zapewnia doskonały obraz o wysokim kontraście, przy zachowaniu szczegółowości obrazu” – zapowiada Grundig.

Pierwszy telewizor OLED marki Grundig zostanie wyposażony w 65-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K / Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Obsłuży HDR, HEVC i VP9, co oznaczać powinno nie tylko wysoką jakość obrazu, ale też zdolność do strumieniowania treści 4K. Nie zabraknie też karty Wi-Fi oraz dostępu do różnych aplikacji.

Telewizor będzie miał też na pokładzie podwójny tuner. Ciekawostką, która może przyciągnąć część nabywców, jest obsługa obrazu 3D, z czego konkurencja szybko się wycofuje. Na plus zaliczyć trzeba również mocny, 60-watowy system audio złożony z 8 głośników. 

Premiera telewizora Grundig 65VLO9790 planowana jest na późną jesień. Cena? Naprawdę atrakcyjna – około 3300 euro.

Źródło: Grundig, Arçelik, FlatpanelsHD

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  5
  Dlaczego wszystkie telewizory robią 16:9. Dla osób które nie oglądają w ogóle telewizji, a chciały by mieć telewizor do filmów (21:9) wybór jest skromnie mówiąc... skromny :/

  Duży, 21:9, niezakrzywiony, z dobrą matrycą, netem i jakimś przyzwoitym systemem, żeby można przykładowo apki twitcha wrzucić byłby dla mnie idealny.
  • avatar
   kropak
   3
   Nieźle oby tak dalej im więcej taki tv tym lepiej dla kupujących bo ceny będą akceptowalne.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Trzeba jeszcze jakoś przesiedzieć na obecnym LCD i w momencie kiedy nastąpi jakaś mała rewolucja w nadawaniu sygnału kupić sobie dobry OLED. Wtedy wrażenie przeskoku technologicznego będzie wzmocnione.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Fajnie, że nie jest zakrzywiony.