Gry na konsole

Gry Pokemon Sun/Moon wylądowały i robią furorę

przeczytasz w 1 min.

Pokemania trwa na całym świecie. Nowe Pokemony na 3DS-a - Sun i Moon - po raz kolejny udowadniają, że marka ta ma się wręcz doskonale.

Wczoraj na polskim rynku oficjalnie zadebiutowały gry Pokemon Sun i Pokemon Moon – dwie wersje kolejnej odsłony niezwykle popularnego cyklu od Nintendo. Dostępne są wyłącznie na konsole 3DS i – jak sugerują recenzje – posiadacze tych przenośnych urządzeń mają powody do zadowolenia.

Pokemon Sun/Moon rozpoczyna się dokładnie tak, gdzie skończyła się historia poprzedniej części. Nasz bohater przenosi się do Aloli, czyli regionu złożonego z czterech tropikalnych wysp i jednej stworzonej przez ludzi. Na każdej wyspie czekają na niego próby oraz spotkania ze starymi znajomymi i nowymi postaciami. Co ciekawe, jest to kraina, w której ludzie i stworki żyją w bardzo bliskich relacjach. Więcej dowiecie się z premierowego zwiastuna:

Światowa premiera Pokemon Sun/Moon odbyła się kilka dni temu, a o ogromnym zainteresowaniu niech świadczy fakt, że do sklepów trafiło już 10 milionów egzemplarzy. Równie pozytywnie przedstawiają się oceny, których średnia wynosi obecnie 8,6/10. 

Wśród recenzentów nie brakuje zachwyconych, takich jak redaktor Digital Spy (5/5), który określił Pokemon Sun/Moon jako „jak dotąd największą Pokeprzygodę”. IGN (9/10) pisze zaś: „Gry Sun i Moon nie tylko są świetnym ukoronowaniem 20 lat serii, ale też wielkim krokiem naprzód”. God is a Geak (9,5/10) dodaje: „te gry są tak dobrze wypełnione, że będziecie zaabsorbowani w każdej sekundzie zabawy”.

W podobnym tonie wypowiadają się właściwie wszystkie duże redakcje zajmujące się recenzowaniem gier wideo. Żadna z nich nie przyznała Pokemon Sun/Moon noty niższej niż 8/10. Wyjątkiem jest Guardian (3/5), który mimo to przyznaje, że choć brakuje tu innowacji, to jest to gra dająca mnóstwo rozrywki.

Źródło: Nintendo, Metacritic, Goliath

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -9
  Bo ludzie mają sieczkę w głowach i kupują takie gówna, stąd ta furora.
  • avatar
   Konto usunięte
   -11
   Łee znowu jakieś gierki dla dzieci