Gry

GTA 5 w sklepach w ilości 54 milionów egzemplarzy

przeczytasz w 1 min.

Skala sukcesu gry jest chyba nawet większa niż zakładano.

GTA 5

Jeszcze przed premierą Grand Theft Auto V nikt nie wątpił, że produkcja ta wzbudzi ogromne zainteresowanie. Skala sukcesu gry jest chyba nawet większa niż zakładano.

Firma Take-Two opublikowała najnowszy raport finansowy, w którym nie mogło zabraknąć informacji dotyczących Grand Theft Auto V właśnie. Dowiedzieliśmy się dzięki temu, że do sklepów trafiły ponad 54 miliony egzemplarzy (liczba ta obejmuje także cyfrową sprzedaż).

Co warte podkreślenia, gra dobrze się sprzedaje mimo upływu kolejnych miesięcy. W maju pisaliśmy przecież o 52 milionach, a zatem produkcja Rockstar nadal budzi spore zainteresowanie.

Take-Two może cieszyć się nie tylko z tego, ale również z ogólnej kondycji finansowej. Wyniki za ostatni kwartał są bowiem o 142% wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Przychody wyniosły aż 366,4 miliona dolarów, a zyski 34,2 miliona dolarów. W największym stopniu przyczyniło się do tego nie tylko wspomniane Grand Theft Auto V, ale także NBA 2K15, Borderlands: The Handsome Collection i WWE 2K15.

Źródło: gamespot

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  10
  Jak w sklepach to brzmi jakby nie sprzedali tylko leżało na półkach...
  • avatar
   witoldsz
   4
   Ja czekam aż sprzedaż spadnie razem z ceną. Wtedy kupię, żeby zachęcić wydawcę do obniżania cen, bo trochę to już zaczyna być przesadą, żeby nowe gry na PC kosztowały po 60 euro czy 160 lub 200 zł.

   Gdyby więcej osób tak robiło, to ceny na pewno by były lepsze. Przecież topowe produkcje mają budżet, który zwraca się często w dniu otwarcia, a czasem już na przedsprzedaży. Mogli by obniżyć ceny, ale po co jak i tak ludzie kupują...
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Nie da się tej gry nie lubić. Nieziemski humor, ciekawi bohaterowi. A grafika... pod względem kolorystki i oświetlenia mistrzostwo... estetyka kultowego, łamerykańskiego kina akcji z lat 80/90.
    • avatar
     Michur
     1
     Gra bardzo fajna, naprawdę przyjemna grafika, ogromny świat i niesamowita fizyka niestety jest jeden duży minus względem czwórki. Chodzi o zarabianie pieniędzy i kupowani rzeczy które zdominowało całą grę. Zamiast grać w team deathmatche wszyscy gromadzą pieniądze w tych idiotycznych napadach online które przechodzą po 10 i więcej razy. Gra sporo straciła nie spotkałem mapy na miarę lotniska z GTA4 gdzie jednocześnie walczyło by ze sobą 30 osób używając wszystkich możliwych pojazdów . Każdy tylko dąży mieć lepszy samochód, nowe lakiery i inne głupoty.
     • avatar
      Roller Mobster
      0
      Gratuluje.
      • avatar
       Zygfryt
       0
       W LICZBIE 54 milionów egzemplarzy.

       Co jak co, ale to żadna niespodzianka.
       • avatar
        chrisu1982
        -4
        szkoda, że benchmark pomija najważniejsze informację, które podały inne serwisy
        niestety ale rewelacyjny wynik jaki zanotowała firma Take Two, jest zasługą konsol, ledwie 14%!!!!! to dochód z pecetów, a co gorsza wraz z urządzeniami mobilnymi
        pewnie fala minusów bedzie u mnie ogromna, ale piraci do kur.... nędzy zacznijcie kupować gry bo zarzynacie ten rynek, za 10 lat będziemy grac w pasjansa bo Nas oleją ciepłym moczem
        • avatar
         rTech
         0
         Jedna z lepszych gier ostatnich lat, pamiętam jak na nią czekałem... to był mój jedyny pre-order i akurat nie żaluję :)
         • avatar
          qdynek
          0
          Wielu pctowców ma też konsole, a skoro kupili na ps3 czy xboxa to nie widzę sensu kupowania gry ponownie :D
          No chyba że za normalną kwotę ~50zł max
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Nie rozmumię dziwnego fenomenu odsprzedawnia gier z konsoli na allegro... kto broni komuś odsprzewania gier z PC na allegro? Dziwne te wasze argumenty co do drogich gier na konsolach.. Bez urazy