• benchmark.pl
 • Gry
 • GTA 6 na wyłączność PlayStation 5? Spokojnie, to tylko plotki
Gry

GTA 6 na wyłączność PlayStation 5? Spokojnie, to tylko plotki

przeczytasz w 1 min.

Take-Two nie zostanie przejęte przez firmę Sony. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Szokująco brzmiące doniesienia okazują się jedynie plotkami.

W ostatnich godzinach w sieci toczą się gorące dyskusje, czy i jakie korzyści bądź starty mogłoby przynieść przejęcie Take-Two przez firmę Sony. Wygląda na to, że można je już kończyć, ponieważ wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi nic takiego nie będzie miało miejsca.

Zamieszanie wywołały doniesienia MarketWatch, wedle których rozmowy pomiędzy Take-Two i Sony są już w zaawansowanym stadium. W połączeniu z zauważalnym giełdowym wzrostem cen akcji Take-Two i odmową komentarza ze strony Sony wciąż brzmiało to sensacyjnie, ale dawało podłoże pod wspomniane dyskusje.

W końcu Bloomberg uzyskał jednak jakikolwiek komunikat ze strony Sony i brzmi on jednoznacznie - pojawiające się informacje nie są prawdziwe. Dość szybko z pierwotnych rewelacji zaczęło wycofywać się również pierwotne źródło, wedle którego zamieszanie wywołane zostało błędną interpretacją słów jednego z pracowników.

Uspokojeni? Rozczarowani? Take-Two ma pod swoimi skrzydłami kilka hitów, przede wszystkim serie Borderlands, Red Dead Redemption i Grand Theft Auto. Zdobywając je wszystkie Sony mogłoby pokusić się o wypuszczenie nowych odsłon na wyłączność (przynajmniej czasową) konsol PlayStation. Póki co na nic takiego się jednak nie zanosi.

Źródło: gamesindustry, Bloomberg

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stashqo
  4
  Oby nie. Może skończyć się jak z Blizzardem po skumplowaniu z Activision, od obdarzonej wręcz kultem fabryki hitów do... no cóż, Diablo immortals :|
  • avatar
   darioata
   1
   Predzej bedzie exlusivem dla Epic Games Store!
   • avatar
    rTech
    1
    Nigdy do tego nie dojdzie GTA jest serią zbyt rozpoznawalną i wybitnie sprzedającą się prędzej powstalaby jakaś inna seria na wyłączność nic więcej.
    • avatar
     Wiedzmin69
     0
     Google robi nowa konsole moze oni odkupia Rockstar
     • avatar
      DrMjut
      0
      Tusk też mówił, że nie jedzie do Brukseli, że to tylko plotki i proszę co mamy :)