Gry

GTA 6 premiera. Znamy termin

przeczytasz w 2 min.

Take-Two Interactive kolejny raz przypomina, że w nadchodzącym roku fiskalnym 2025 spodziewa się znacznego wzrostu przychodów. Może to świadczyć o zaplanowanej na ten okres premierze GTA 6.

“Jesteśmy przekonani, że pozycjonujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w roku fiskalnym 2025, który naszym [dop. red.: Take-Two] zdaniem obejmie nowe rekordowe poziomy wydajności operacyjnej ” – czytamy w raporcie przedsiębiorstwa dotyczącyym nadchodzącego roku fiskalnego, na który powołuje się profil GTA Net na platformie X (dawny Twitter).

GTA 6 pojawi się w nadchodzących latach?

Najnowszy raport Take-Two pokrywa się z opublikowanym w maju raportem finansowym, który zakłada, że firma osiągnie w okresie od 1 kwietnia 2024 r. do 31 marca 2025 r. przychód na poziomie 8 mld dolarów. Dla porównania, kończący się 31 marca 2024 r. wcześniejszy rok fiskalny przyniesie przychód w wysokości ok. 5,5 mld dolarów.

Różnica jest zatem zauważalna i Take-Two Interactive może planować premierę pożądanego przez graczy tytułu w nadchodzących latach. Portal Polygamia.pl zwraca uwagę, że “jakaś produkcja siłą rzeczy musi wygenerować dodatkowe miliardy dolarów”.

Można zatem spodziewać się, że rekordowe dla przedsiębiorstwa wyniki będą osiągnięte dzięki przedstawieniu graczom najnowszej gry z serii Grand Theft Auto. GTA 6 wciąż jednak pozostaje tajemnicą, o której nadal wiadomo niewiele.

Wyciek dużej porcji materiałów z gry (łącznie z gameplayem) z września 2022 r. pokazał tylko, w którym kierunku zmierza producent. Wciąż brakuje jednak oficjalnych informacji dotyczących miejsca i czasu, w którym będzie rozgrywać się fabuła. Wiadomo tylko, że jeden z dziennikarzy miał spotkać się z dyrektorem generalnym Take-Two, Straussem Zelnickiem i po obejrzeniu gry stwierdził, że tytuł “będzie niezapomniany na zawsze”.

Jeśli natomiast przecieki potwierdzą się, a GTA 6 pojawi się w okresie od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r., można spodziewać się, że producent pochwali się zwiastunem gry już w ciągu nadchodzących miesięcy.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  4
  News o niczym.
  • avatar
   zack24
   2
   Aż dziw, że o przecieku nie napisał Maziarz... :)
   • avatar
    pawluto
    1
    GTA zrobiło Rockstar Games a nie Take-Two...Tak mi się wydaje...
    • avatar
     Sander Cohen
     0
     Wszystko zależy jak sprzeda się nowa konwersja Red Dead Redemption a następnie taka sama konwersja GTA 4. Próg cenowy ($49.99 za RDR) jest wystraczająco wysokim żeby zapewnić rok działania przedsiębiorstwa w czasie doszlifowywania GTA 6. A jeszcze właśnie będzie GTA 4, które osobiście uważam za najlepsze w historii (mało popularna opinia, zwłaszcza wśród młodszej publiczności, ale pod wieloma względami GTA 5 mocno odstaje). Na GTA 6 czekam i może przed emeryturą się doczekam, ale okres czekania był na tyle długi ze nie robi mi już różnicy rok czy dwa więcej bo to i tak przegięcie.
     • avatar
      J.B FIN
      0
      Artykol o niczym.
      Natomiast fanow GTA musze ochlodzic. Ta nastepna wersja wyjdzie nie wczesniej niz 3-5 lat....Rock Star cignie jeszcze sporo Kasy z v5.