Internet

GTA na Netfliksie. Gigant ma odważne plany

przeczytasz w 1 min.

Portal The Wall Street Journal podaje, że gigant streamingowy może otrzymać własną odsłonę serii Grand Theft Auto. Netflix planuje rozbudowę swojej oferty gier.

Netflix udostępnił sekcję z grami już w 2021 r. Od tego czasu, korzystając z tej popularnej platformy VOD można zagrać w wiele mobilnych gier, które generalnie swoją jakością odbiegają od największych tytułów AAA, jednak stanowią ciekawy dodatek do opłacanego co miesiąc abonamentu.

Jak się jednak okazuje, Netflix planuje stworzenie własnego cyklu Grand Theft Auto. Wall Street Journal podaje, że gigant zamierza “dogadać się” z firmą Take-Two Interactive (wydawcą gier z tej popularnej serii), aby uzyskać licencję do GTA.

Netflix planuje stworzenie cyklu GTA

Na ten moment plany hegemona w branży streamingu wideo nie są jasne. Netflix nie zdradza szczegółów potencjalnej transakcji z Take-Two Interactive, trudno więc mówić o pojawieniu się GTA na platformie jako “pewniaku”. Media branżowe wskazują jednak kilka potencjalnych scenariuszy związanych z popularną serią gier, której kontynuacja, GTA VI, jest w ostatnim czasie jedną z najbardziej wyczekiwanych premier.

Pierwszy scenariusz zakłada, że wydawca Grand Theft Auto może udostępnić Netfliksowi licencję na wykorzystywanie swoich tytułów. Może to więc oznaczać, że na platformie pojawią się wybrane części gier w wydaniach mobilnych. Niewykluczone też, że gigant może planować stworzenie zupełnie nowego tytułu, który będzie kontynuacją serii GTA. Oznaczałoby to jednak, że gra wydawana przez Take-Two byłaby dostępna tylko w jednym miejscu – na platformie VOD.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest więc wydanie istniejących tytułów GTA do sekcji z grami na Netfliksie. Na ten moment nie można jednak stwierdzić ze 100-procentową pewnością, jakie działania podejmie gigant. Wiadomo natomiast, że w niedalekiej przyszłości Netflix zaprezentuje gry wykorzystujące marki Squid Game, Sherlock Holmes oraz Black Mirror.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login