Gry

GTA nie będzie serialem

przeczytasz w 1 min.

Take Two nie zamierza naciskać na Rockstar, aby największe marki tej firmy były wykorzystywane częściej.

 Warto przeczytać:
 

Max Payne 3 ofiarą GTA V?

Największe i najpopularniejsze serie gier wideo przynoszą wydawcom takie zyski, że zawsze istnieje pokusa, by wykorzystać je jeszcze bardziej i kolejne tytuły wydawać jeszcze częściej. W udzielonym ostatnio agencji Reutera wywiadzie, członek zarządu Take Two Strauss Zelnick powiedział, że absolutnie nie ma planów wydawania gier z serii GTA czy Red Dead Redemption raz na rok lub częściej.

Przykład gier sportowych (bardziej usprawiedliwiony), czy choćby Call of Duty pokazuje, że wydawanie jednej, a czasem nawet dwóch gier ze znanej serii rocznie jest coraz częstsze. Zelnick uspokaja - kolejne odsłony Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption pojawią się w sprzedaży, gdy Rockstar i Take 2 będą z nich absolutnie zadowolone. Nie ma mowy o przyspieszaniu dat wydania czy trzaskania kolejnych sequeli co dwanaście miesięcy.

Powód? Zelnick twierdzi, że niewątpliwie odbiłoby się to na jakości gier, a przede wszystkim ich fani szybko by się wypalili - coroczny odcinek gry o kradnięciu samochodów czy zdobywaniu dzikiego zachodu z Johnem Marstonem w roli głównej na pewno wpłynąłby negatywnie na świeżość obu serii, a co za tym idzie - na ich sprzedaż.

Cieszymy się, że Take 2 z taką troską podchodzi do naszych ulubionych tytułów i że stawia przede wszystkim na jakość, nie na ilość, choć przykład Call of Duty i Activision pokazuje, że nawet seryjne produkowanie wysokiej jakości tytułów nie wpływa (na razie) na zmniejszenie ich popularności.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  i tak powinno być! brawo!
  • avatar
   CougarV6
   0
   Dokładnie! To jest prawidłowe podejście to tematu. Jest w tym jeszcze trochę pasji, a nie tylko głos księgowych.
   • avatar
    Player1
    0
    Popieram, wolę poczekać (choćby i 2-3 lata) na kolejną odsłoną GTA, która tradycyjnie zerwie mi kask z głowy i zaoferuje kilkadziesiąt godzin zabawy niż dostać odgrzewane danie na szybko.
    Niestety taka ludzka natura, że dopiero kiedy przychodzi nam na coś długo i cierpliwie czekać, doceniamy to tak jak należy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Cieszymy się, że Take 2 z taką troską podchodzi do naszych ulubionych tytułów i że stawia przede wszystkim na jakość".
     Szkoda, że nie postawili na jakość robiąc porta GTA4 z konsoli na PC'ty.
     • avatar
      b1tzz
      0
      Rockstar, Valve, Blizzard.
      • avatar
       Faflucy
       0
       "choć przykład Call of Duty i Activision pokazuje, że nawet seryjne produkowanie wysokiej jakości tytułów nie wpływa (na razie) na zmniejszenie ich popularności."

       Do czesu, Wiecej takiego nie grywalnego dziadostwa jak black Ops i zobaczymy czy dalej sie bedzie tak dobrze sprzedawało.

       • avatar
        Lightning
        0
        Niech w końcu zrobią porządne GTA (z dobrze zoptymalizowanym silnikiem i ładną grafiką) które nie będzie się opierało w 90% o GTA III
        • avatar
         pscager
         0
         Czyżby tylko Take Two miało mądrych ludzi?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Tylko, że GTA IV miało premierę w 2008r. a mamy już 2011! Więc jakby wydali kolejną odsłonę w tym roku (albo najpóźniej w przyszłym), to raczej na pewno nikt nie zarzuciłby serii, że jest wydawana co rok i jest dennym serialem !