Gry komputerowe

Guild Wars 2 z 7 mln graczy i nowym dodatkiem

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Pierwsze duże rozszerzenie wprowadza nową historię i misje poboczne, jak również spore zmiany w mechanice.

Guild Wars 2

Licząca sobie już trzy lata gra Guild Wars 2 doczekała się pierwszego dużego rozszerzenia zatytułowanego Heart of Thorns. Twórcy podzielili się przy okazji garścią statystyk zaprezentowanych w formie infografiki, z której dowiadujemy się między innymi, że to MMO może pochwalić się już bazą 7 milionów użytkowników.

Zacznijmy od rozszerzania. Heart of Thrones wprowadza nową historię fabularną przenoszącą graczy w obszary dżungli Mguuma, którą uzupełnia cały szereg zadań pobocznych. Do tego nowe bronie i postacie – zarówno przeciwnicy, jak i sojusznicy. 

Dodatek Heart of Thrones to także poważnie zmiany w mechanice rozgrywki. Po pierwsze: możliwość wykształcenia specjalizacji dodatkowej. Po drugie: odświeżony system zbierania punktów i odblokowywania nowych przedmiotów. Po trzecie: przebudowane gildie. Wreszcie: nowy tryb PvP o nazwie Stronghold, który koncentrować będzie się właśnie na twierdzach. 

Sprawdźcie premierowy zwiastun rozszerzenia poniżej:

Firma ArenaNet opublikowała też infografikę podsumowującą pierwsze trzy lata gry Guild Wars 2. Ufając przedstawionym na niej informacjom w to MMO gra już ponad 7 milionów osób, które spędziły na zabawie przeszło 1,4 miliarda godzin. 

Oto ona:

Guild Wars 2 infografika

Źródło: GuildWars2

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kajsks
  A gra i tak jest słaba, i nie ma endgame, oprócz pvp...
  -4
 • avatar
  Snack3rS7X
  Wolę WoW'a na niepublicznych serwerach...
  -5