• benchmark.pl
 • Gry
 • Jasny Gwint! Gorąca końcówka roku dla fanów wiedźmińskiego uniwersum
Gry

Jasny Gwint! Gorąca końcówka roku dla fanów wiedźmińskiego uniwersum

przeczytasz w 1 min.

Ostatnio o grze Gwint było nieco ciszej, ale to dlatego, że twórcy intensywnie pracowali nad nowościami. Dzięki temu jesienią karcianka doczeka się wersji 1.0, a dodatkowo pojawi się nowa gra fabularna – Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Od ponad roku Gwint znajduje się w fazie testów, ale twórcy z CD Projekt RED są już (prawie) gotowi na udostępnienie pełnej wersji tej udanej karcianki. Końcówka tego roku zapowiada się gorąco.

Kiedy premiera gry Gwint w pełnej wersji?

23 października w przypadku PC oraz 4 grudnia na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W tych dniach odbędzie się premiera olbrzymiej aktualizacji Homecoming, która otworzy nowy rozdział w historii gry Gwint, przekształcając jej testową wersję w pełną. 

Po aktualizacji Homecoming zmieni się organizacji wymiany kart (która będzie zależna między innymi od tego, jakiego lidera wybierzemy), liczba kart w talii zostanie ograniczona do 30, a na ręce – do 10, srebrne karty natomiast zostaną wyeliminowane. Spore zmiany czekają także oprawę wizualną – ma być nie tylko ładniej, ale też mroczniej i bardziej klimatycznie.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to tytuł nowej „przygody” w świecie Wiedźmina. Będzie to gra fabularna, w której kluczowe (poza samą opowieścią) będą oczywiście bitwy karciane. Początkowo miała to być jedynie kampania do Gwinta, ale ostatecznie zdecydowano się na wydanie jej jako pełnoprawnej, samodzielnej gry. Kiedy? Obowiązują te same terminy co przy Homecoming.

Jak czytamy w oficjalnym opisie tej ponad 30-godzinnej kampanii, „historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii, która stojąc w obliczu wrogiej inwazji jest zmuszona wrócić na wojenną ścieżkę prowadzącą ją ku zemście i zagładzie.
 
W trakcie kampanii gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód i intrygujących postaci zakątki wiedźmińskiego świata i zbierać zasoby do rozbudowywania armii. Sprawdzą się także w epickich bitwach karcianych wykorzystujących mechaniki gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w nowy, nieoczekiwany sposób”.

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cyberant
  0
  Gwint znudził mi się po którejś tam zmianie talii kart i modyfikacjach siły, dodawaniu nowych elementów, utrudnień...

  Nauczył się czlowiek grac, opracował jakiś system który mu nieźle wychodził wchodzi po miesiącu a tu wszystko od nowa, strategia poszła w p...du Treba wszystko od nowa, a za 2-3 miesiące znowu wariacje, nie chce mi się następny raz opracowywać systemu gry i uczyć co jest ok a co bez sensu... Po prostu przekombinowali dobrze zapowiadającą się grę. :/