• benchmark.pl
  • E3
  • E3 2016: Halo Wars 2 bez funkcji cross-play; 4 filmy z E3
Gry

E3 2016: Halo Wars 2 bez funkcji cross-play; 4 filmy z E3

przeczytasz w 1 min.

Nowa strategia studia Creative Assembly wygląda bardzo dobrze. Niestety w programie Xbox Play Anywhere będzie tylko częściowo.

O tym, że Halo Wars 2 powstaje wiemy już od prawie roku. Firma Microsoft wspomniała o tej strategii na targach E3, zapowiadając, że będzie to jeden z tytułów dostępnych w programie Xbox Play Anywhere. Okazuje się jednak, że nie do końca w taki sposób, na jaki wielu liczyło.

Xbox Play Anywhere to program, który ma dwa główne założenia: po pierwsze, wystarczy raz kupić grę, by otrzymać do niej dostęp na PC i Xbox One, po drugie zaś możliwa ma być rozgrywka sieciowa pomiędzy graczami z obu platform. Halo Wars 2 faktycznie będzie częścią tego programu, ale spełni tylko to pierwsze założenie.

Dlaczego Halo Wars 2 nie zaoferuje funkcji cross-play? Przede wszystkim dlatego, że jest to strategia, a więc jeszcze do niedawna typowo pecetowy gatunek. Odpowiedzialna za ten tytuł ekipa Creative Assembly (tak, ojcowie Total War) zdaje sobie chyba sprawę z tego, że gra padem w RTS-ie nie może równać się grze myszką i klawiaturą. Oficjalny powód to jednak: za mało czasu do premiery. Dodajmy, że rynkowy debiut odbędzie się 21 lutego 2017 roku.

Halo Wars 2 screen

Halo Wars 2 na filmikach z E3

Halo Wars 2 to strategia czasu rzeczywistego, której najważniejszymi cechami mają być: dynamiczna akcja, duży rozmach i wciągająca historia w uniwersum Halo. Twórcy zapowiadają, że dzięki licznym trybom zabawy, coś dla siebie znajdą tu zarówno taktycy z ogromnym stażem, jak i zupełni nowicjusze.

Podczas E3 2016 twórcy (i nie tylko) zaserwowali fanom aż 4 nowe materiały wideo:

Oficjalny zwiastun filmowy...

...krótki zapis rozgrywki z wersji PC...

...15-minutowy gameplay z Xbox One...

...oraz zwiastun beta testów trybu multiplayer, w których posiadacze konsol Xbox One mogą brać udział jeszcze do 20 czerwca:

Źródło: Xbox, VG247, Eurogamer, IGN

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!