Audio

9-kanałowy soundbar Harman Kardon z subwooferem o mocy 100 W do telewizora

przeczytasz w 1 min.

Jak chwali się producent – to najcieńsza jak dotąd tego typu kolumna głośnikowa do ultra płaskich telewizorów HD.

Harman Kardon SB 35 Sabre soundbar wygląd

Projektanci z Harman Kardon stworzyli soundbar SB 35 Sabre, który ma zaledwie 32 mm grubości. Jak chwali się producent – to najcieńsza jak dotąd kolumna głośnikowa do ultra płaskich telewizorów HD. Jednocześnie zapewnia, że pomimo zmniejszenia gabarytów jakość dźwięku jest na równie wysokim poziomie co w przypadku poprzednich modeli.

Harman Kardon SB 35 Sabre to 8.1-kanałowy soundbar – zestaw składający się z kolumny głośnikowej i bezprzewodowego subwoofera stworzony z myślą o ultra płaskich telewizorach wysokiej rozdzielczości. O odpowiednio wysoką jakość dźwięku zadbać ma system ośmiu przetworników (średnio-niskotonowych 44 mm i tweeterów 25 mm) i precyzyjnych – jak zapewnia producent – wzmacniaczy, portów bass-reflex oraz procesorów dźwięku.

Dźwięk z telewizora przesyłany jest do głośników Sabre za pośrednictwem kanału zwrotnego HDMI ARC (Audio Return Chanel). Nic nie stoi także na przeszkodzie, by podłączyć do soundbara inne źródło audio (np. konsolę do gier) – w tym celu użytkownik może wykorzystać trzy wejścia HDMI. Nie zabrakło również łączności bezprzewodowej Bluetooth, służącej do podłączenia urządzeń mobilnych, a także analogowego wejścia audio stereo i optycznego wejścia cyfrowego. Filmowe audio odkodowują Dolby Digital TrueHD i DTS HD, natomiast o optymalizację sygnału bezprzewodowego dba autorska technologia Harmana – TrueStream.

Harman Kardon SB 35 Sabre soundbar kolumna

Poza ośmiokanałową kolumną głośnikową, na zestaw Harman Kardon SB 35 Sabre składa się również bezprzewodowy subwoofer o mocy 100 watów. Oferować ma on – zgodnie z zapowiedzią – soczyste i głębokie basy. Realny dźwięk dookólny w każdym pomieszczeniu ma być z kolei wynikiem zastosowania technologii Harman Wave, wykorzystującej proces obróbki sygnału cyfrowego Triple DSP. Całości dopełnia natomiast programowalny pilot, umożliwiający sterowanie całym domowym centrum rozrywki.

Specyfikacja Harman Kardon SB 35 Sabre:

 • Pasmo przenoszenia: 43 Hz – 22 kHz
 • Maksymalna głośność: 104 dB
 • Kanały: 8.1
 • Moc zestawu: 4x 20 W + 4x 15 W + 1x 100 W
 • Waga: 2,6 kg (kolumna), 5,8 kg (subwoofer)

Harman Kardon SB 35 Sabre soundbar subwoofer

System audio jest już dostępny na polskim rynku. Sugerowana cena detaliczna Harman Kardon SB35 Sabre wynosi 4299 złotych.

Źródło: Harman Kardon

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cutter72
  1
  Nie rozumiem o co chodzi w tych soundbarach. Jak takie coś może dawać przestrzenny dźwięk 8.1? Jakaś magia xD
  • avatar
   Alron
   0
   Harman Kardon. Cena usprawiedliwiona, chociaż całkiem szczerze nie zdecydowałbym się na 8.1, a bardziej na 7.1. Może dlatego, że bardziej popularne.
   • avatar
    raffal81
    -5
    Pomyslec ze moj sam subwoofer kina domowego jest w cenie cos kolo 5 tys zl ;)))

    Ale gra on w duzym pomieszczeniu, te 100w to raczej tak do 20-25m2
    • avatar
     Konto usunięte
     -21
     Pierwsze słyszę o tej marce. Wolałbym coś z Panasonica albo Sony, niż inwestować w niepewną i mało znaną markę!
     • avatar
      SoundsGreat
      0
      W moc i jakość tego cuda to ja nie bardzo wierzę, ale za hk990 to bym się skichał *.*
      • avatar
       0
       Kolumna na piezoelektrykach że ma 32 mm ? :) Zamienił stryjek głośniki z TV na to coś. Czekamy aż będzie 16.1 bo 8.1 to słabo wygląda (marketingowo) ;)
       • avatar
        grzaniec
        0
        Za taką cenę to raczej postawiłbym na kino domowe. Jeżeli chodzi tylko o poprawę jakości dźwięku telewizora to sądzę, że wystarczą tańsze sounbary, np. LG. Dla mnie tak duży wydatek na tego typu urządzenie jest nieporozumieniem.