Gry

Hellgate: London wraca do Europy i USA

przeczytasz w 1 min.

Po blisko rocznej nieobecności głośna produkcja byłych pracowników Blizzard North  znów znalazła się w centrum zainteresowania. Amerykańscy i europejscy miłośnicy walki z demonami w zrujnowanym Londynie mogą już świętować.

Hellgate: London to pierwsza i jedyna gra firmy Flagship Studios zrzeszającej twórców kultowego Diablo II. Jak zapewne pamiętacie pomimo szumnych zapowiedzi produkcja ta okazała się ledwie przeciętna. Nie przeszkodziło to jej jednak w zdobyciu pokaźnej rzeszy fanów. Magnesem dla graczy okazał się tu całkiem nieźle przygotowany tryb wieloosobowy. Niestety zawirowania powstałe po upadku Flagship Studios spowodowały, że Namco Bandai, które przejęło część praw do Hellgate: London zdecydowało się na zamknięcie serwerów obsługujących grę w styczniu ubiegłego roku.

Nie oznacza to jednak, że Hellgate: London przeszedł do historii. Koreański wydawca HanbitSoft, który nabył ograniczone prawa do opisywanego tytułu ogłosił niedługo potem, iż dalej będzie go rozwijać. Niestety sama gra miała być dostępna jedynie na terenie Korei.

Tymczasem jak donosi dziś  serwis Gameindustry.biz HanbitSoft uzyskał w końcu prawa do światowej dystrybucji Hellgate: London. Co więcej firma ta zamierza jeszcze w tym roku wrócić z tym produktem na amerykański i europejski rynek.

"Chcielibyśmy podziękować firmie Namco Bandai Games America za umożliwienie nam nabycia praw do dystrybucji marki Hellgate. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością światowego powrotu gry i cieszymy się że mamy tak oddanych graczy." - powiedział Kee-Young Kim, szef firmy HanbitSoft.

W produkcji znajduje się już także kolejna gra z tego cyklu zatytułowana Hellgate: Ressurection. Podobnie jak poprzednia także i ta opierać się będzie na darmowej rozgrywce sieciowej (free-to-play). Planowany termin premiery to 2011 rok.

Źródło: Gameindustry.biz

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  0
  Naprawde świetny pomysł, szkoda że sam na to nie wpadłem. Wziąść gre która była do D... i wydać ją jeszcze raz 3 lata później.....
  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   Popłakałem się....
   Pieknie zaczyna sie ten rok.... Kupilem ta gre jak tylko wyszla i ciagle nie wiem czemu jest tak kiepsko oceniana...(?) z przyjemnocsia bede kontynuowac tryb online...