Słuchawki

HiFiMAN HE-400i: najtańsze hi-endowe słuchawki planarne na rynku

przeczytasz w 1 min.

Ile zatem kosztują i co mają do zaoferowania?

HiFiMAN HE-400i słuchawki

HiFiMAN wprowadza do sprzedaży słuchawki HE-400i. Model ten reklamowany jest jako najtańsza hi-endowa propozycja na rynku. Ile zatem kosztuje i co ma do zaoferowania?

Prezentowana konstrukcja bazuje na HE-560 - topowych słuchawkach 3 generacji wycenionych na 3750 złotych. HE-400i oferują ten sam pałąk, system regulacji, pady oraz konstrukcję przetwornika, ale oferowane będą w cenie 2095 złotych. Skąd zatem tak duża różnica w cenie?

"Niższa cena jest efektem zastosowania uproszczonej wersji przetwornika oraz mniejszego magnesu, co poza obniżeniem ceny pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę całej konstrukcji. Przy zachowaniu niezwykle wysokiej jakości dźwięku – zgodnie określonej przez amerykańskich dziennikarzy-recenzentów jako hi-end."

Użytkownicy liczyć mogą tutaj na system podwójnego pałąka z dodatkowym skórzanym pałąkiem mającym bezpośredni kontakt z głową. Kształt muszli oraz umiejscowienie przewodu zostały zmienione pod kątem generowania lepszego dźwięku oraz wygody (przewód wychodzi z muszli pod łagodniejszym kątem, co sprawia, że nigdy nie uderza o ramiona  słuchacza). Same nausznice mogą być z kolei demontowane i w razie zużycia wymienione na nowe.

Podstawowe parametry HiFiMAN HE-400i:

 • zakres częstotliwości: 20 – 35.000 Hz
 • impedancja: 35 ohm
 • efektywność: 93.5 dB
 • waga: 370 gram

HiFiMAN HE-400i słuchwaki wygląd

Źródło: HiFiMAN

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  3
  Od dawna mam zamiar kupić słuchawki HiFiMAN. Nie ma jednak w mojej okolicy sklepu, gdzie mógłbym wszystkie modele odsłuchać i wybrać, które już mnie zadowalają. Rozpiętość cenowa jest spora, a nie chciałbym przepłacać. Może pojawienie się nowego w miarę przystępnego cenowo modelu jest świetną okazją, żeby kupić słuchawki po prostu w ciemno.
  • avatar
   sethendral
   1
   Świetny design :).
   • avatar
    kabanosek
    1
    A ja się jaram soniaczami za 100 zł ;d
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Może jak już kupię wzmacniacz... Póki co Denki muszą wystarczyć. I tak One ledwo daje im radę.
     • avatar
      shamoth
      0
      IMHO albo porządne słuchawki do 200-300zł albo zestaw słuchawek i wzmaka za 20k. Wszystko pomiędzy to promilowe przyrosty jakości brzmienia za horrendalne kwoty. Więc po co się rozdrabniać i drażnić ucho że za 10lat posłucha T1 lub HD800 jeśli co roku będziemy wymieniać słuchawki, tracąc na nich 30% i dokładając kolejne 2k ;]