Monitory

High Definition nareszcie bez przewodów

przeczytasz w 1 min.

Ogłoszono końcową specyfikację rewolucyjnej technologii przesyłania obrazu HD w domowym zastosowaniu. To koniec plątaniny kabli.

W praktyce urządzenia, które wykorzystywać będą technologię WHDI 1.0 (Wireless Home Digital Interface) będą w stanie przesyłać obraz w standardzie 1080p/60Hz HD na dystansie 30,5 metra, również przez ściany.

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez konsorcjum Wireless HD, jest to najlepsza technologia bezprzewodowej transmisji obrazu HD w swoim rodzaju. Sprawia ona, że tworzenie połączeń WHDI między przeróżnymi urządzeniami, takimi jak telewizory HD, laptopy, desktopy będzie bardzo proste.

- WHDI jest jedynym rozwiązaniem, które spełnia oczekiwania użytkowników jeśli chodzi o wysoką jakość odbieranego wideo - zauważa Leslie Chard, prezes konsorcjum Wireless HD.

- Rozwój WHDI związany jest z dwoma światowymi trendami: mnożenie się źródeł odbioru HD (w chwili obecnej PC i urządzenia mobilne), zwiększanie się liczby niedrogich wyświetlaczy HD rozmieszczonych w całym domu.

Zapewne już 2010, będzie rokiem, w którym technologia trafi do popularnych i szeroko dostępnych urządzeń. Z pewnością już na targach CES 2010 w Las Vegas powinniśmy spodziewać się wielu premier wykorzystujących Wireless HD. Nastawcie się już teraz na to, że za jakiś czas Wasze domostwa będą wolne od przewodów.

Wireless HD, to konsorcjum powołane przez i zrzeszające takich producentów jak: Broadcom, Intel, LG, NEC, Panasonic, Philips, SAMSUNG, LTD, SiBEAM, Sony i Toshiba.

Źródło: TechRadar

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  obcypl
  0
  well... akurat jak szykuje sie na zakup prjektorka FullHD to poczekam na to cudo :))))
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   HDMI to tylko jeden z wielu kabli. Na przykład w kinie domowym jest 5 głośników, subwoofer, do tego zasilanie... Więc jeszcze spooro ich zostanie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    dodaj jeszcze ewentualny komputer typu mediacenter i policz ile to kabelków
    • avatar
     Warmonger
     0
     Dużo danych => wysoka częstotliwość => znaczna przenikalność fal... czy to aby nie jest szkodliwe dla zdrowia? Pozostaje jeszcze problem zajętości pasma i intereferencji - wkurzyłbym się, gdyby nadajnik zakłócał pilota do garażu czy inne Wi-Fi...
     Korzyść natomiast niewielka - chyba, że ktoś ma zabytkowy dworek z trzema ekranami.
     • avatar
      Fiona
      0
      Gorzej jak się sąsiad wkurzy i kupi za 30 zł zagłuszacz sygnału działający powiedzmy na 100 metrów.

      I czo wtedy ? ;P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Niedlugo czlowiek bedzie sie w domu jak we wlaczonej mikrofalowce :(. WSZYSTKO bezprzewodowe...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Czasami rzeczy przewodowe są lepsze od bezprzewodowych. Np. myszka bezprzewodowa traci zasięg podczas grania, co jest bardzo wkurzające i te lagi.. Dlatego mam przewodową myszkę :P Ciekawe kiedy będzie bezprzewodowy komputer ? xD
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ja chce bezprzewodowe 220V :P
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Dobrze że w końcu ktoś taki standard wprowadził, myślę że za 5 lat ta technologia w miarę się spopularyzuje i będzie oczywistym wyborem przy zakupie sprzętu RTV.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           A jaki to wszystko będzie miało wpływ na zdrowie? Wszak to następne źródło promieniowania RF! Dodajmy wifi, blutootha, komórki gsm - dom w nocy będzie świecił jak niebo nad Czernobylem