Podzespoły

Hikvision wchodzi na polski rynek. Nowy gracz na rynku SSD, pamięci RAM i pamięci flash

przeczytasz w 1 min.

Firma Hikvision nie jest zbyt rozpoznawana na naszym rynku, jednak wkrótce może się to zmienić, bo Hikvision oficjalnie wchodzi do Polski ze swoją ofertą komponentów. Wiemy jakie sprzęty pojawią się na rynku.

Firma Hikvision głównie kojarzona jest z systemami bezpieczeństwa, przetwarzania obrazu, przechowywania danych. Niedługo będzie można ją kojarzyć także z podzespołami komputerowymi.

Hikvision – nowy gracz na rynku sprzętu

W 2017 roku producent przygotował markę Hikstorage (Hangzhou Hikstorage Technology Co., Limited), która obejmuje wszelkiego rodzaju pamięci - dyski SSD, pamięci RAM, pamięci USB Flash i karty pamięci. Taki sprzęt pojawi się także na naszym rynku.

Hikstorage E3000 dysk SSD
Dyski Hikstorage E3000 występują w wersjach o pojemności 512 GB i 1 TB - maksymalne transfery sięgają 3476/3137 MB/s

Producent potwierdził, że do sprzedaży trafią m.in. dyski SSD SATA oraz M.2 NVMe z serii C100, Minder S, E100, Desire, E1000, E2000 oraz E3000. Ciekawostką mogą być także pamięci RAM DDR4 z serii U10 i U100, które wyróżniają się stylowym aluminiowym radiatorem (modele U100 są podświetlane).

Oprócz tego na rynku pojawią się wszelkiego rodzaju pamięci przenośne (dyski zewnętrzne, nośniki flash i karty SD). Nie ujawniono jednak szczegółów dotyczących planowanych modeli.

Hikstorage U100 - pamięci RAM
Pamięci Hikstorage U100 DDR4 są dostępne w modułach o pojemności 8 i 16 GB - kości pracują z taktowaniem 3200 MHz

Co oferuje sprzęt? Niestety nie wiadomo, bo na stronie producenta nie znajdziemy zbyt wielu szczegółów dotyczących specyfikacji, a czasami są to nawet sprzeczne informacje (nie mówiąc już o testach sprzętu w sieci, których też za bardzo nie uświadczymy). Z drugiej strony Hikstorage twierdzi, że intensywnie pracuje nad sprzętem gamingowym.

Myślicie, że na naszym rynku jest miejsce dla „nowego gracza”? Bez testów, produkty marki Hikstorage na pewno będą wielką niewiadomą, a potencjalni klienci będą woleli wybrać sprzęt bardziej znanych marek np. ADATA, GOODRAM czy Patriot.

Źródło: Hikvision

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Hikvision jest firmą dostępna na polskim rynku od dawna, tylko znana głównie z systemów monitoringu i rozwiązań przemysłowych w tym segmencie jest bardzo rozpoznawalna. Według ich strony internetowej "W czerwcu 2014 roku utworzono również oddział w Warszawie, Polska." Nie mniej do tej pory nie oferowali w Polsce rozwiązań pamięci do komputerów. To jest ciekawe, lecz nie takie niespotykane w chinach gdzie już zakorzenionym logo i firmą promuje się produkty które normalnie były by no name. Zobaczymy czy przyniesie to korzyści dla klientów.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   kolejny fotoniczny RAM. świetnie :D
   • avatar
    Silver
    0
    Podano specyfikację jednego z modeli. Jak tak otwierają ofertę to nie potrzebny wcale taki "gracz". Pamięci QLC, transfery i ogółem wydajność gorsza od tego co panoszy się na rynku. Musieliby mega ceną zjechać by zbudować zainteresowanie, bo kto będzie chciał pchać się w nowości, które raczej nic nie zaoferują w tych segmentach?

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login