Dyski

Hitachi z 2.5-calowym dyskiem 500GB

przeczytasz w 0 min.

Podwajanie pojemności dysków 2.5-calowych to dość trudna sztuka. O ile w klasycznych, 3.5-calówkach wystarczy dołożyć kolejny talerz, o tyle w mniejszych dyskach jest to mocno ograniczone standardami dotyczącymi rozmiarów urządzenia. Hitachi postanowił jednak, że w nowej serii „małych twardzieli” oznaczonych jako 5K500/E5K500, zamiast jednego "zagęszczonego" talerza, zainstaluje dwa o pojemności 250GB. Tym samym producentowi udało się na swój sposób przegonić dotychczasowy rekord Western Digital i Samsunga, który wynosi 320GB.

Jest jednak pewne „ale”. Hitachi zamontował aż dwa talerze i co ważne, nie oznacza to, że udało mu się jakoś cudownie „upchnąć” dwa krążki nie przekraczając standardów. Niestety dysk jest o 3mm grubszy od klasycznej „2.5-calówki”. Tym samym szybko może się okazać, że bez dodatkowych kombinacji, nie uda nam się wsadzić napędu do specjalnej zatoki w obudowie laptopa. Oczywiście dla chcącego nic trudnego ale czy tak ma wyglądać wyścig w kategorii „największy twardziel do laptopa”?


Jak się dowiedzieliśmy dysk najprawdopodobniej trafi tylko i wyłącznie do producentów przenośnych komputerów, którzy już na etapie projektowania komputera, będą brali pod uwagę nietypowe wymiary napędu Hitachi. Dysk pojawi się w „sprzedaży” już w lutym.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login