Gry

Hitman 5 w przyszłym roku

z dnia
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Nieco niespodziewanie ostatnio dość głośno mówi się o powrocie wielkich hitów sprzed lat. Ledwie kilka dni temu informowaliśmy o Heroes of Might and Magic VI.

Wieści o nowych przygodach Hitmana dobiegają do nas już od kilku lat, a czemu gracze tak bardzo czekają na kolejną historię o Agencie 47? W naszym facebookowym konkursie pięknie wyjaśnił to jeden z czytelników pisząc o ostatniej części Hitmana:

W tegoroczne wakacje postanowiłem cofnąć się do klasyki... tej trochę nowszej klasyki. Hitman: Blood Money, czyli jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat (nieco niedoceniana - to jej powinni stawiać pomniki, a nie Assassin's Creed) skutecznie zajmuje moje wieczory od kilku dobrych dni. Polecam wszystkim fanom mordowania... w nieco subtelniejszy sposób!

Kilka dni temu sieć obiegły plakaty i grafiki koncepcyjne domniemanej piątej części gry. Znalazły się na nich nawet loga Square Enix, Eidos oraz IO Interactive, ale wszystkie trzy firmy zdementowały pogłoski, a obrazki usunęły z serwerów. I w zasadzie w tym miejscu sprawa by się kończyła, gdyby nie dociekliwi dziennikarze Eurogamer.

Serwis z dwóch niezależnych od siebie (i jak twierdzi - wiarygodnych, jednym z nich jest europejski wydawca) źródeł dowiedział się, że Hitman trafi do sprzedaży w przyszłym roku, najpewniej w okresie świątecznym (choć w sieci można znaleźć niepotwierdzone plotki, zgodnie, z którymi premiera może mieć miejsce wcześniej, a zdaniem największych optymistów jeszcze nawet w roku 2010). Gra ukaże się w wersji na PC oraz konsole Xbox 360 i Playstation 3. Eidos prawdopodobnie póki co milczy, żeby nie odciągać uwagi graczy od innej strzelanki firmy - Kane & Lynch 2, która swoją premierę ma w sierpniu tego roku.

Źródło: Eurogamer

Polecamy artykuły:    
Najlepsze bezpłatne gry do pobrania Test GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI Evergreen Chłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Hitman 1 to chyba gra
 • avatar
  Wątpię żeby na święta już była, ale powiedzmy już w 2011 to by było bardziej realne :)
 • avatar
  Agent 47 przebierze się za Św. Mikołaja i wtedy trafi do wszystkich graczy :)))

  I to jest najlepsza informacja dzisiejszego dnia. Nie ma to jak siedzieć na dyżurze cały weekend, pisać tylko o naszych "polytykach", a tu taki dobry news :)

  "There is no rules, when killing for the money is concerned"... Blood Money jest w porządku, chociaż mi najbardziej podobała się część druga. Pamiętacie wybieranie odpowiedniego generała, gdy nasz kontakt w agencji identyfikował go przez radio? Albo misje w Japonii :)
 • avatar
  Hitman Codname 47 był genialny
  Ale 5 nie mogę się doczekać
 • avatar
  A wczoraj wieczorem tak sobie pomyślałem czy przypadkiem nie ma w planach kolejnej części :). Świetna seria. Oby wyszła następna część.
 • avatar
  Ehhhh...te misje w Japonii, Rosji i Malezji (Petronas Tower). Mam nadzieje że w piątce bedzie misja w samolocie pasażerskim albo na terminalu. Już nie moge się doczekać kiedy IOI będzie podwyższać atmosfere tak jak z K&L 2, trailerami.
 • avatar
  Nie wiem czy nie wdarł się błąd, bo słyszałem, że 5 część ma się ukazać w grudniu, ale 2011 roku.
 • avatar
  blood money robił najwiejsze wrażenie..przynajmniej na mnie..pamietam ze jak tak gra wyższła to grafika była całkiem całkiem.
 • avatar
  Te odgrzewanie katastrofy smoleńskiej przez media tylko potwierdza że to było wielkie show, i media w dupie mają że zginął prezydent - ważne są sprzeczki Palikota z rodzinami ofiar i ten kawał deski albo jak oni to nazywają "krzyż". Gdyby media miały za grosz rozumu i szacunku to by o tym nie mówili. W ogóle do tego wypadku nie powinno dojść, ta katastrofa tylko potwierdziła na arenie międzynarodowej obraz niechlujnego naszego kraju i nie ddbającego o najważniejszych ludzi w Polsce.
 • avatar
  W końcu! Moja gra z TOP 10 :)! Kocham Hitmana. 2, 3 i 4 część przechodziłem po ok. 10 razy.
 • avatar
  oby zrobili , seria Hitman mnie wciągneła jak stalker, mało jest takich gier z klimatem.