Gry

HiveMind - gra, która pozna Twoje zwyczaje

przeczytasz w 2 min.

HiveMind - nowa gra Willa Wrighta

Will Wright, amerykański projektant gier komputerowych i współzałożyciel znanej firmy Maxis stanął na czele nowego studio - HiveMind. Obecnie wraz ze swoim zespołem zajmuje się stworzeniem nowego projektu o tej samej nazwie.

Według zapowiedzi gra będzie różniła się w znacznym stopniu od innych jego uwielbianych przez użytkowników pomysłów (jak The Sims, SimCity czy Spore). Najprawdopodobniej tym razem gracze stracą możliwość kontrolowania rzeczywistości. Przestaną być bogami rozgrywki, bowiem to rozgrywka dostosuje się do nich.

HiveMind będzie uczyła się o użytkowniku i jego zwyczajach. Jak twierdzi twórca, dzięki temu rozrywka ta będzie znacznie bardziej interesująca dla każdego, kto zdecyduje się poświęcić jej trochę czasu.

Will Wright i projekt HiveMind

Inspiracja spłynęła na Wrighta gdy dotarł do Burbank w Kalifornii, gdzie miał przemawiać. Na miejscu pojawił się nieco za wcześnie, dlatego w oczekiwaniu na wybicie odpowiedniej godziny, postanowił wybrać się do restauracji. Przemierzając ulice trafił do lokalu w stylu lat 50.

Zrządzeniem losu w tym samym miejscu spotkała się grupa entuzjastów samochodów. Wright przyłączył się do nich, bowiem sam mocno interesował się tematem. To był dla niego świetnie spędzony czas. Dodatkowo właśnie wtedy w jego umyśle zrodziła się koncepcja HiveMind.

Ludzie - Simsy

Gra ma pokazywać użytkownikom gdzie mają miejsce wydarzenia, które mogłoby się im spodobać. Ma też wiedzieć gdzie przebywa użytkownik, gdzie są jego znajomi oraz ile pieniędzy aktualnie ma przy sobie. Jak wyjaśnia projektant, jest bardzo wiele rzeczy, których oprogramowanie może nauczyć się o graczu tylko na podstawie danych, które ten sam decyduje się publikować.

Wright ma świadomość, iż jego nowy projekt będzie w znacznym stopniu ingerował w prywatność graczy. Jednakże jest przekonany, iż w dobie Facebooka i innych portali społecznościowych, ujawnienie kilku informacji nie będzie dla potencjalnych przyszłych nabywców pozycji większym problemem.

Jak na razie o HiveMind nie wiadomo wiele. Szef zespołu nie zdradził na czym dokładnie polegała będzie gra, szczędził słów, wypowiadając się o dotyczących jej szczegółach. Tajemnicą pozostaje także data premiery.
 

Więcej o grach:

Źródło: tom's guide

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  4
  Chyba tylko w USA może to przejść, nie wiem jaki normalny człowiek zgodził by się na coś takiego...
  • avatar
   cura666
   1
   Rzeczywiście fascynujące...
   • avatar
    kot-kreskowy
    -4
    Wróżę tej grze albo ogólnie tego typu połączeniom ogromną popularność. To jest przyszłość.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak wyżej. Podzielam zdanie. Zapewne informacja o cichych dniach w małżeństwie też będzie udostępniona, żeby było łatwiej osobom "zainteresowanym" spotkać się...

     Tak gra jest przykładem, jak można wmówić ludziom, że guano zawinięte w śliczny, posrebrzany papierek jest cukierkiem o niespotykanym, orzechowym posmaku.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      powstaje coś nowego w zamyśle.. to dobrze.
      z ciekawości jestem skłonny przetestować to cudo na sobie, ale nie jara mnie sama idea "śledzika".
      • avatar
       SoundsGreat
       0
       Przepraszam, numer konta też będę miał podać? Żeby gra wiedziała ile mam pieniędzy?
       • avatar
        jarekzon
        0
        Nie ruszają mnie takie gry.
        • avatar
         wertey
         0
         Pomysł Rothschildów?
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Aż się boje pomyśleć, że ktoś mógłby coś takiego wydać. Bo widząc to o czym zostało tu wspomniane: "iż w dobie Facebooka i innych portali społecznościowych, ujawnienie kilku informacji nie będzie dla potencjalnych przyszłych nabywców pozycji większym problemem" nawet nie chce mi się myśleć co się stanie jak to ujży światło dzienne.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           "Spójrz, tam Cię porwiemy" Wychoduj sobie "węża w kieszeni"
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Najwidoczniej baza danych jaką jest facebook nie zaspokaja potencjalnych klientów. Trzeba stworzyć grę która będzie miała więcej informacji o "Janie Kowalskim" i sprzedać za więcej $$... Rzeczywiście pomysł dobry, życzę przyszłości. Nie wiem, bo może będę potrzebował dane w przyszłości to będę wiedział gdzie się zgłosić ;D Tyle.