Smartfony

Holograficzny ekran w smartfonie RED Hydrogen One wreszcie mniej tajemniczy

przeczytasz w 1 min.

Dowiedzieliśmy się, że wykorzystany zostanie tutaj holograficzny wyświetlacz przygotowany przez Leia Inc.

W lipcu zapowiedziany został smartfon RED Hydrogen One. Informacje na jego temat spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, ponieważ ma być to pierwszy smartfon z holograficznym ekranem. Problem w tym, że kwestia tego rozwiązania nie była do tej pory wyjaśniania.

W końcu producent zdecydował się jednak uchylić rąbka tajemnicy. I okazuje się, że przy pracach nad smartfonem współpracuje z firmą Leia Inc. To tak naprawdę byłe laboratorium badawcze HP, które „oderwało się” w 2014 roku. Obecnie firma opisuje się mianem wiodącego dostawcy rozwiązań dotyczących holograficznych ekranów dla telefonów komórkowych. Brzmi ładnie, ale chyba nie można mówić tutaj o szczególnie dużej konkurencji.

I jak się już zapewne domyślacie, w RED Hydrogen One wykorzystany zostanie holograficzny wyświetlacz przygotowany przez Leia Inc. Co dokładniej to oznacza?

„Firma Leia wykorzystuje najnowsze innowacje w projektowaniu i produkcji Nano-Photonic, aby dostarczyć kompletne rozwiązania do prezentowania holograficznego obrazu dla urządzeń przenośnych, przy pomocy odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Firma sprzedaje mobilne ekrany LCD, które mogą syntetyzować zawartość holograficzną, przy zachowaniu normalnej pracy wyświetlacza.”


Oczywiście najbardziej interesujące będzie to, jak wszystko wypadnie w praktyce. Zanim to jednak zobaczymy minie jeszcze trochę czasu. Premiera smartfona planowana jest na przyszły rok. Nie będzie tanio - 1195 dolarów za wariant aluminiowy oraz 1595 dolarów za wersję tytanową.

Źródło: theverge, Leia Inc., TechnoBuffalo

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  0
  To się nie może nie udać ale premiera niedługo więc fajnie będzie chociaż w MediaExpert takie coś zobaczyć.
  • avatar
   r_e_s_e_t
   0
   "Firma sprzedaje mobilne ekrany LCD, które mogą syntetyzować zawartość holograficzną, przy zachowaniu normalnej pracy wyświetlacza.” - Oł Dżizys
   • avatar
    Marucins
    0
    :)
    Pozostaje mi się tylko uśmiechnąć - o ile w kamerach mogliby coś zwojować o tyle w komórkach zobaczymy...
    • avatar
     hrabin1
     0
     ten samochodzik mnie zainspirował....widzę już oczyma wyobraźni duży wyświetlacz, na nim gra w stylu crazy machines i wszystko "wypukłe"... stoisz przy takim z padem w dłoni i heja banana z kumplami...
     • avatar
      hudy1994
      0
      Powiem tylko jedno:

      W końcu coś nowego!