Ciekawostki

Pracownicy Marka Zuckerberga nie chcą korzystać z jego metaverse

przeczytasz w 2 min.

Horizon World firmy Meta ma mnóstwo problemów z jakością. Jest to na tyle duży problem, że nawet zespół, który pracuje nad platformą, nie chce z niej korzystać. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez serwis The Verge ma się to jednak wkrótce zmienić.

Horizon World ma problemy z wydajnością i jakością

Horizon World to społecznościowa platforma metaverse, w której można wchodzić z innymi w interakcje jako dziwaczne (i wyśmiewane w sieci), beznogie avatary. Meta, jej właściciel, wydaje miliardy na budowanie swojej wizji wirtualnej rzeczywistości - m.in. w sierpniu Mark Zuckerberg zapowiedział pewne zmiany w wyglądzie użytkowników.

Horizon World na początku tego roku trafiło do 300 tys. użytkowników i  wkrótce miało pojawić się też na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Jak jednak wskazują notatki wewnętrzne skierowane do pracowników Mety, a uzyskane przez serwis The Verge - nie do końca będzie to możliwe. Horizon Worlds ma problemy z jakością oraz wydajnością. Dlatego też, zanim aplikacja zostanie udostępniona większej liczbie użytkowników, Meta będzie musiała te problemy rozwiązać.

Vishal Shah, wiceprezes Metaverse, napisał w notatce pochodzącej z września:

Obecnie opinie naszych twórców, użytkowników, testerów i wielu z nas w zespole wskazują, że łączna waga problemów ze stabilnością i błędów sprawia, że ​​naszej społeczności jest zbyt trudno doświadczyć magii Horizon. Mówiąc najprościej, aby doświadczenie stało się zachwycające i trwałe, musi najpierw być użyteczne i dobrze wykonane.

Z Horizon World nie chcą korzystać nawet pracownicy

Zgodnie z notatkami Vishala Shaha, kluczowym problemem w rozwoju Horizon World jest to, że ludzie, którzy nad nim pracują nie chcą go używać:

Wielu z nas nie spędza tak dużo czasu w Horizon, a nasze panele informacyjne wyraźnie to pokazują. Dlaczego? Dlaczego tak bardzo nie kochamy produktu, który zbudowaliśmy i nie używamy go cały czas? Prawda jest taka, że ​​jeśli go nie kochamy, jak możemy oczekiwać, że nasi użytkownicy go pokochają?

Jak się okazuje pracownicy nie używają Horizon w wystarczającym stopniu. W związku z tym opracowano specjalny plan, który miał pociągnąć menedżerów do odpowiedzialności za to, by ich zespoły korzystały z platformy chociaż raz w tygodniu:

Wszyscy w tej organizacji powinni zakochać się w Horizon Worlds. Nie można tego zrobić bez używania serwisu. Wejdźcie do niego. Zorganizujcie czas, aby zrobić to ze swoimi współpracownikami lub przyjaciółmi, zarówno w interakcjach wewnętrznych, jak i publicznych.

Meta będzie zatem skupiać się na ulepszeniu swojego produktu, aż, być może, w pewnym momencie zechcą z niego korzystać (z własnej woli) także pracownicy. Jak podkreśla Ashley Zandy, rzecznik firmy Meta:

Metaverse to przyszłość komputerów i uważamy, że powinien być zbudowany wokół ludzi. Firma zawsze poprawia jakość i działa na podstawie opinii naszej społeczności twórców. To wieloletnia podróż i zamierzamy nadal ulepszać to, co zbudujemy.

Źródło: theverge.com

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  10
  Może ludzie są są jak barany i nie realizują wszystkiego tak jak chce reptalianin?
  • avatar
   KENJI512
   5
   Na rysunku: 2022, grupa wsparcia dla białego, heteroseksualnego, wierzącego mężczyzny, bo nie radzi sobie w dzisiejszym świecie i boi się powiedzieć cokolwiek, by nie zostać nazwany różnymi tytułami.
   • avatar
    bbkr_pl
    3
    A czemu Microsoft Bob byl porazka? Bo uzytkownicy czuli sie infantylizowani.

    Z jednej strony chca tworzyc narzedzie do pracy grupowej adresowane do doroslych osob, z drugiej wyglada to dziecinnie, plastikowo i sztucznie. Mi troche sie cofa jak widze te Robloxo-Simsy VR. Na pewno nie chcialbym sie w tym spotykac codziennie.
    • avatar
     Fiona
     3
     Chcesz u nas pracować to wiesz to masz robić i z czego korzystać...... Lol
     • avatar
      MokryN
      3
      Ostatnio zmuszanie ludzi do różnych rzeczy staje się normą. Ale z drugiej strony jak jakieś 75% przyjęło szczepionki na siłę to dlaczego do innych rzeczy nie zmuszać? Ludzie jak stado owiec.
      • avatar
       brumbel
       -1
       Giełda Bybit jest jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut. To co wyróżnia ja to niskie prowizje i opłaty. Oferuje ona kupno kryptowalut za zwykle poeniadze Fiat, kupno kryptowalut za stable coiny jak USDT, depozyt kryptowalut z innych giełd, dostęp do launxhpadow które daja dużo zarobic a także dostęp do dźwigni razy 100 gdzie możesz zarobic 100 razy więcej!
       Zarejestruj się z mojego reflinka na giełdzie kryptowalut Bybit a otrzymasz różne bonusy jak dożywotnia zniżka 10% na handel w aplikacji i na stronie, dostęp do magicznych skrzyń które mogą skrywać cenne nagrody, otrzymuj cashback za zapraszanie np członków rodziny, znajomych, sąsiadów, kolegów z pracy kogolwiek aby korzystali z giełdy Bybit.
       Kliknij w tego reflinka i zacznij handlowac kryptowalutami już dziś!

       https://www.bybit.com/en-US/invite?ref=KZVX8Y%230
       • avatar
        Adrianwo
        0
        Zuckerberga zabić i już!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         skoro pracownicy są ciśnięci aby używali tego badziewia, to co się dziwić że nie chcą?
         • avatar
          PerfectDAY
          0
          "Metaverse to przyszłość komputerów..." taaaa....