Komputery

HP: dział produkcji komputerów PC pozostał w firmie

przeczytasz w 2 min.

Od jakiegoś czasu mówiło się, że firma HP może zrezygnować ze swojego działu PSG (Komputerowych Systemów Osobistych), co w największym skrócie oznaczałoby tyle, że produkcja komputerów PC zostałaby usunięta z oferty kalifornijskiej firmy. Po ocenie sytuacji, HP postanowiło jednak, że jednostka ta pozostanie częścią firmy.

Wydzielenie z firmy HP działu PSG było już naprawdę bliskie. Nieprzekonany do końca zarząd firmy postanowił wykonać liczne oceny i przeglądy rynku, w których udział brało wielu ekspertów. W wyniku tych działań, amerykański koncern stwierdził, że lepiej dla konsumentów, właścicieli firm, przedsiębiorców oraz zwykłych użytkowników będzie, jeśli produkcja pecetów nadal będą jedną z podstawowych działalności. Według przedstawicieli, dział ten może odbić się także na finansowych wynikach firmy, co z kolei przyspieszyć ma opracowywanie nowych rozwiązań w innych sektorach, w których swój udział ma producent.

HP TouchSmart PC - jeden z produktów PSG

Decyzja o zamknięciu działu była dość kontrowersyjna, jako że należący do HP PSG jest aktualnie największym producentem komputerów klasy PC na świecie i jest także liderem w kwestii rentowności, a przychody w ubiegłym roku sięgnęły ponad 40 miliardów dolarów amerykańskich.

„HP obiektywnie oceniło strategiczny, finansowy i operacyjny wpływ wydzielenia działu Komputerowych Systemów Osobistych. Wyniki analiz nie pozostawiają wątpliwości, że zatrzymanie tego działu w ramach HP jest właściwe dla klientów i partnerów, właściwe dla akcjonariuszy i właściwe dla pracowników. Chcemy dalej prowadzić dział PSG, bo razem jesteśmy silniejsi” — skomentowała Meg Whitman - prezes i dyrektor generalny HP.

Todd Bradley, wiceprezes PSG w HP
Todd Bradley, wiceprezes PSG w HP

Todd Bradley – wiceprezes działu PSG w HP dodał - „Jako część HP dział Komputerowych Systemów Osobistych będzie w dalszym ciągu zapewniał klientom i partnerom korzyści płynące z innowacyjnych produktów oraz globalnej skali za pośrednictwem najszerszej w branży oferty komputerów osobistych, stacji roboczych i innych rozwiązań. Jesteśmy światowym liderem rynku komputerów PC, a teraz chcemy stać się jeszcze lepsi”.
 

Więcej o HP:

Źródło: HP, somethingburning

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ICE1979
  4
  Chcielismy zamknac, ale poniewaz przynosi nam to dochod "przychody w ubiegłym roku sięgnęły ponad 40 miliardów dolarów amerykańskich" to nie zamkniemy.
  Co to ma byc? Wiadomosci dla debili?
  • avatar
   komefserwis
   0
   Ha ha jasne a wszystko robi dla nich foxconn albo inna chinska firma :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    @ Autor

    Polecam nie zajmować się tematami, o których nie ma się bladego pojęcia. Po wieku autora widać jasno, że na żadnym szkoleniu nie był nawet myślami, więc w jakim celu wypisuje takie brednie?
    Sam zaprzecza sobie, gdyż twierdzi, że HP miało ów działa zamknąć, a osoby z HP wyraźnie wspominają o wydzieleniu działu PSG.
    Na jesiennym AB Road Show Pani z HP wyraźnie to podkreślała, że dział PSG będzie istniał nadal, tylko zmieni się struktura jego zarządzania. Dział PSG miał być osobną spółką córką HP i w najmniejszym stopniu nikt nie myślał o jego całkowitej likwidacji.