Drukarki i skanery

Ładuj zamiast wymieniać toner z drukarką laserową HP Neverstop

przeczytasz w 1 min.

Neverstop Laser nie jest nazwą przypadkową. Zaprojektowanie i zaprezentowane ostatnio przez firmę HP urządzenia to bowiem (pierwsza na świecie) drukarka laserowa, w której nie trzeba wymieniać tonera.

System samodzielnego uzupełniania zbiorników z tuszem w drukarkach atramentowych staje się powoli standardem. Firma HP chce, by podobna technologia była dostępna dla osób preferujących urządzenia laserowe. Dlatego też… 

Biurowa drukarka laserowa HP Neverstop Laser wykorzystuje innowacyjny system ładowania tonera. Producent chwali się, że uzupełnienie zbiornika trwa zaledwie 15 sekund, dzięki czemu eksploatacja nie stanowi żadnego problemu nawet dla laików. Nie trzeba otwierać skomplikowanych pojemników, nie trzeba wyjmować i wkładać elementów ani też nie trzeba przerywać pracy na nie wiadomo jak długi czas.

HP Neverstop Laser toner

W jednym z ostatnich badań europejscy przedsiębiorcy zostali zapytani o to, jakie urządzenia chcieliby mieć w swoich biurach. – „Niemal 75 proc. właścicieli małych firm stwierdziło, że potrzebuje drukarki, której konfiguracja i eksploatacja nie wymagają dużego wysiłku” – powiedział Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska.

„HP Neverstop Laser poprzez zastosowanie rewolucyjnego systemu napełniania oraz integrację cyfrową, eliminuje typowe dla dotychczasowych rozwiązań przerwy w druku. Tym samym zapewnia przedsiębiorcom przewagę konkurencyjną, pomagając im rozwijać ich biznes” – dodał Olszewski. 

HP Neverstop Laser drukarka

Producent kieruje swoją nową drukarkę przede wszystkim do małych firm i zwraca uwagę na jeszcze inne atuty, które docenić mają klienci. To duża szybkość (sięgająca 20 stron na minutę), wysoka wydajność (około 5000 stron na jednym uzupełnieniu tonera) oraz pierwszorzędna wygoda (na czele z – opcjonalnym – łatwym skanowaniem i wygodnym drukiem mobilnym).

HP Neverstop Laser - specyfikacja drukarki:

Do wyboru są cztery warianty – oto ich krótka charakterystyka:

ModelNeverstop 1000aNeverstop 1000wNeverstop 1200aNeverstop 1200w
Drukowanie w czerniTAKTAKTAKTAK
Łączność bezprzewodowaNIETAKNIETAK
Skaner płaskiNIETAKNIETAK
USB 2.0TAKTAKTAKTAK
Kopiowanie dokumentów tożsamościNIENIETAKTAK
Panel sterowania LCD z ikonamiNIENIETAKtAK
Prędkośćdo 20 str./mindo 20 str./mindo 20 str./mindo 20 str./min
Pierwsza stronaw 7,6 s (z trybu gotowości)w 7,6 s (z trybu gotowości)w 7,6 s (z trybu gotowości)w 7,6 s (z trybu gotowości)
Rozdzielczość600 x 600 dpi600 x 600 dpi600 x 600 dpi600 x 600 dpi
Obiążenie250-2500 str./miesiąc250-2500 str./miesiąc250-2500 str./miesiąc250-2500 str./miesiąc
Podajnik150 arkuszy150 arkuszy150 arkuszy150 arkuszy

Ceny drukarek spod znaku Neverstop Laser rozpoczynają się od 999 złotych

Źródło: HP

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  skalak23
  0
  Brother już od jakiegoś czasu ma drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne z serii tonerbenefit

  https://www.brother.pl/tonerbenefit

  Rozważałem zakup jednej z nich teraz będę miał dodatkowo do wyboru HP
  Tutaj fajna strona jak szukacie drukarki przy każdej od razu podane ile kosztują oryginalne materiały eksploatacyjne ile zamienniki i jaki jest koszt wydruku 1 strony
  https://www.centrumdruku.com.pl/brother/mfc_b7715dw.cd
  • avatar
   silvver
   0
   Drukarka za tysiąc a nie obsługuje automatycznego drukowania dwustronnego :|
   • avatar
    mesjan
    0
    Jaka to rewolucja, zmiana tonera w firmowej drukarce zajmuje mi około 7s a gdybym robił to na czas to zszedłbym poniżej 5s i jaka to przerwa w druku. W generowaniu niepotrzebnego plastyku też ta rewolucja nic nie wnosi.
    • avatar
     skalak23
     0
     Oczywiście HP zastosowało chip na pojemniku z dope łnieniem żeby stosować tylko oryginały
     https://www.youtube.com/watch?v=LyKcW8vKuqY
     ok 1:35 min widoczne jak pokazują jak się dopełnia
     • avatar
      Silver
      0
      Już widzę tę trwałość... Xerox kiedyś wypuścił podobny wynalazek jak Workcentre 3045/Phaser 3015 i wersja kolor czyli WC 6015. Toner był w małym okrągłym pojemniczku podawany ślimakiem do zespolonego modułu obrazującego. Czasem przy zamienniku transport proszku blokował się. Tu bardzo prawdopodobne , że będzie to samo tzn jeśli wystąpią problemy z jakością druku po stronie bębna trzeba będzie go wymienić - i tu pytanie czy to jest eksploatacja czy będzie to w ogóle możliwe? Jeśli nie to nic nie zastąpi rozwiązania z regenerowaną kasetą z tonerem - odpadów wydaje się, że jest więcej, ale to jest odpad, który łatwo zregenerować przy odpowiednich nakładach.
      Podsumowując - o niskich kosztach eksploatacji będzie można mówić, jeśli kaseta z bębnem i deweloperem będzie również eksploatacją, inaczej to rozwiązanie wcale nie obniża kosztów eksploatacji a wręcz przeciwnie - bo serwisowanie też będzie znacznie droższe niż tylko koszt samego proszku.
      Tak propo - szuflada na papier oparta jest na Samsungu. Jeśli będzie miał taki sam mechanizm poboru papieru jak np C430 to nie będzie to żywotne ani tanie w naprawie.

      Niestety moim zdaniem HP przejęło dobrą firmę, ale niekoniecznie dobre rozwiązania stosuje w swoich nowych produktach.
      • avatar
       cj_ram
       0
       Coś jak dolewany atrament w CISS, tylko z pyleniem w gratisie? To już chyba lepiej fajkę zapalić.