Laptopy

HP Pavilion Gaming 16 - gdy 15 to za mało, a 17 to za dużo

przeczytasz w 2 min.

15 cali to mało, a 17 cali to dużo? W takim razie 16 cali będzie w sam raz. HP Pavilion Gaming 16 to pierwszy gamingowy laptop tego producenta w takim formacie.

HP Pavilion Gaming 16, czyli pół cala w gratisie

Tak jak sugeruje to nazwa – HP Pavilion Gaming 16 to laptop wyposażony w ekran o przekątnej 16, a właściwie 16,1 cala. To zaś, co w tym wszystkim najlepsze, to że ten przenośny komputer nie jest tak właściwie większy od swojego brata w formacie 15,6 cala – ma po prostu węższą ramkę wokół ekranu. Tak naprawdę więc otrzymujesz pół cala w prezencie.

To propozycja, która bez wątpienia może zainteresować osoby, którym 15-calowy laptop wydaje się niewystarczający, a 17-calowy to już przesada. Ot, kompromis, na którym zyskujesz 7%, bo o tyle większa jest przestrzeń. 

HP Pavilion Gaming 16 przód

Pozostając w temacie ekranu, HP Pavilion Gaming 16 oferuje rozdzielczość Full HD, jasność na poziomie 250 nitów, 72% pokrycie palety NTSC i matową powłokę. Trudno się tymi parametrami zachwycić, ale też trudno byłoby znaleźć tu coś, do czego należałoby się przyczepić. 

Co jeszcze ma do zaoferowania „szesnastka” HP?

Warto za to zwrócić uwagę na duży touchpad, wagę poniżej 2,5 kilograma, głośniki dostarczone przez Bang & Olufsen oraz bardzo efektywny (jak zapewnia producent) układ chłodzenia. Nie zabrakło też żadnego z podstawowych gniazd: klasycznego USB, USB typu C, HDMI, gigabitowego LAN-u czy mini jacka. 

A co „szesnastka” HP ma do zaoferowania pod względem wydajności? Dostępnych konfiguracji jest kilka, a możesz liczyć nawet na procesor Intel Core i7 10. generacji, kartę graficzną GeForce GTX 1660, 12 GB RAM-u, pojemny dysk HDD i SSD na dokładkę oraz szybkie Wi-Fi 6. 

HP Pavilion Gaming 16 tył

Ile kosztuje 16-calowy laptop gamingowy HP Pavilion Gaming 16? - cena

Podstawowa (a więc gorzej niż na powyższej rozpisce wyposażona) wersja laptopa HP Pavilion Gaming 16 kosztuje 799 dolarów. Oczywiście dysponując większą kwotą możesz liczyć na znacznie większe możliwości sprzętu.

Źródło: HP, Notebook Check, informacja własna

Czytaj dalej o laptopach: 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!