Drukarki i skanery

Szybkie skanery płaskie HP Scanjet 200 i 300 przeznaczone do domu i biura

przeczytasz w 1 min.

Modele HP Scanjet 200 i 300 charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, prostą obsługą oraz szybkim czasem skanowania.

HP Scanjet 300 skaner zdjęcie

Firma HP wprowadziła do sprzedaży swój najmniejszy w ofercie skaner fotograficzny HP Scanjet 300, który przeznaczony jest zarówno dla małych biur jak i użytkowników indywidualnych.

HP Scanjet 300 to najmniejszy skaner płaski w ofercie HP. Urządzenia charakteryzuje elegancka, kompaktowa budowa, która zajmuje niewiele miejsca i pasuje do każdego domu lub biura. Skaner komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0, a ponadto jest proste w instalacji i łatwe w przenoszeniu.

Dużym atutem modelu jest prosta obsługa – do skopiowania zdjęcia lub dokumentu wymagane jest tylko jedno naciśnięcie przycisku. Na zeskanowanie zdjęcia urządzenie potrzebuje zaledwie 10 sekund, a jednostronicowego dokumentu - 11 sekund (przy rozdzielczości 200 dpi). Dzięki funkcji skanowania do chmury, umożliwiającej wysyłanie obrazów i dokumentów bezpośrednio do poczty elektronicznej, sprawdzi się ono również w pracach biurowych.

Wraz ze skanerem dodawane dostępne jest oprogramowanie ArcSoft PhotoStudio 6, które umożliwia użytkownikom wykonanie podstawowych czynności na zeskanowanych obrazach, takich jak przycinanie, porządkowanie oraz drukowanie w różnych rozmiarach.

Warto również wspomnieć, iż w ofercie producenta dostępny jest model HP Scanjet 200 – oferuje on podobną specyfikację, lecz różni się mniejszą rozdzielczością skanowania.

Sugerowana cena detaliczna modelu HP Scanjet 300 wynosi 349 złotych, a HP Scanjet 200 299 złotych.

ModelHP Scanjet 200HP Scanjet 300
Typ skanerapłaski
Rozdzielczość skanowania, optycznado 2400 dpido 4800 dpi
Kodowanie koloru48-bitowe
Poziomy skali szarości256
Maks. format skanowania216 x 297 mm
InterfejsUSB 2.0
Wymiary373 x 274 x 44,5 mm
Waga1,76 kg

Źródło: HP

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  laaval
  1
  Brakuje mi ważnej informacji, CCD czy CIS?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jest sen kupowania takich Skanerów? Nie lepiej zakupić urządzenie wielofunkcyjne? Odrazu mamy i drukarke i FAX w jednym? Nie zlinczujcie, nie znam się. Mam nadzieje że ktoś wytłumaczy jaki jest sens :)
   • avatar
    Nieznośny
    0
    Tylko, że skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych często mają możliwość skanowania wielu stron z dodatkowego podajnika przeznaczonego tylko i wyłącznie do skanowania bez konieczności przekładania kartek. Takie możliwości mają np. i-Sensysy Canona. Moim zdaniem do skanowania zwykłych dokumentów lepsze są urządzenia wielofunkcyjne. Mają większą funkcjonalność kosztem jakości i szybkości skanowania co jest do zaakceptowania jeśli w firmie pracownicy muszą iść przez pół budynku żeby coś zeskanować i tego jest dużo.