• benchmark.pl
 • newsy
 • HTC mini: takiej słuchawki Bluetooth nie widzieliście - wygląda jak telefon

HTC mini: takiej słuchawki Bluetooth nie widzieliście - wygląda jak telefon

przeczytasz w 2 min.

Pełni rolę pilota dla HTC Butterfly

HTC mini słuchawka-pilot bluetooth

HTC Butterfly to jeden z pierwszych smartfonów z ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, znany również, jako HTC Droid DNA w sieci Verizon. Przekątna wyświetlacza - 5 cali - nie jest rekordowa, ba niedługo będzie można powiedzieć, że przeciętna. Mimo to producent stwierdził, że warto wzbogacić to urządzenie o akcesorium, które pozwoli zdalnie korzystać z niektórych jego funkcji. Gadżet został nazwany HTC mini i jest taki nie tylko z nazwy, ale również pod względem rozmiarów.

Nazwa może być myląca, bo podobnie nazywa się inny, znacznie mniej okazale prezentujący się smartfon HTC. W tym przypadku HTC mini to słuchawka-pilot Bluetooth. Tak, nie przesłyszeliście się, słuchawka. Co w niej takiego niezwykłego? Otóż HTC mini wygląda, i działa, podobnie jak bezprzewodowy telefon, tyle że w sieci komórkowej. Smartfon HTC Butterfly pełni w tym przypadku rolę stacji bazowej.

Słuchawka HTC mini może wykorzystana także do przeglądania listy połączeń, komunikatów i wpisów w kalendarzu w HTC Butterfly. Pełni też rolę zdalnego sterowania, albo jako przycisk do wyzwalania migawki w smartfonie, albo do nawigacji w menu, gdy smartfon HTC Butterfly zostanie podłączony do telewizora HD. Połączenie realizowane jest za pomocą protokołu Bluetooth, a parowanie odbywa się dzięki technice NFC.

HTC mini dysponuje również funkcją lokalizacji smartfona. Zastanawia nas jednak, co będzie, gdy trzeba będzie szukać i jednego i drugiego. Kto lub co nam wtedy zasygnalizuje gdzie należy szukać.

Producent nazwał HTC mini zdalnym sterowaniem. Trudno nam jednak uwierzyć, że uprości korzystanie ze smartfona. Tradycyjną słuchawkę Bluetooth można nosić cały czas założoną na uchu, a HTC mini trzeba za każdym razem wyjmować w kieszeni. A jako zdalne sterowanie, HTC mini to przerost formy nad treścią. Pierwsze wrażenie jest na minus, ale po dłuższym zastanowieniu … może to nie takie głupie rozwiązanie. Na przykład, gdy nie chcemy zwracać uwagi smartfonem na ulicy. Zwłaszcza takim wypasionym jak HTC Butterfly.

HTC Butterfly smartfon widok słuchawki audio
A to HTC Butterfly w całej okazałości. Taki "mały" dodatek do HTC mini.

Obecnie HTC mini jest sprzedawane w zestawie z HTC Butterfly z Chinach. Plany związane z ewentualnym wprowadzeniem HTC mini w innych krajach, być może jako niezależnego akcesorium, nie są jeszcze znane.

Źródło: gsmarena

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bandyto3xx
  2
  "Producent nazwał HTC mini zdalnym sterowaniem. Trudno nam jednak uwierzyć, że uprości korzystanie ze smartfona. Tradycyjną słuchawkę Bluetooth można nosić cały czas założoną na uchu, a HTC mini trzeba za każdym razem wyjmować w kieszeni. "

  A połączenie telefonu z telewizorem przez hdmi i przeglądanie filmów, czy zdjęć, bez wstawania do telefonu ? To po prostu jak pilot... Tyle, że do telefonu i funkcją odbierania połączeń ;)
  • avatar
   devilson131313
   2
   Tak już to widzę, jak po powrocie do domu odkładam swój super wypasiony smartfon, żeby pobiegać z tą słuchaweczką w kieszeni. No tak po co mam trzymać swojego smartfona w kieszeni lub przez niego rozmawiać, skoro mogę mieć w kieszeni to genialne cudo i z niego wykonywać rozmowy. Naprawdę proszę niech ktoś mi wytłumaczy sens istnienia tego urządzenia, bo jedyną przydatną opcją jaką wyłapałem jest zdalne uruchamianie aparatu, kiedy chcemy wykonać sobie zdjęcie. Pozdrawiam benchmarkowców.
   • avatar
    Karonball
    -1
    "Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka"
    A.Einstein
    • avatar
     Dudi4Fr
     0
     Powiem tak sam mam Note II, w domu głośnomówiący a w aucie słuchawka bleutooth, takie rozwiązanie mi pasuje i bardzo dobrze się sprawuje. Niech ktoś mi tylko wytłumaczy filozofię HTC żeby robić mały telefon do dużego? Przecież przy ciągłym porównaniu to i tak już słaba bateria w HTC BF będzie miała jeszcze trudniej z przeżyciem dnia bez ładowania... ni to małe ni poręczne... a do tego będzie miało własną baterie wiec może się rozładować w ciągu dnia, i resztę spędzi na ładowarce...
     • avatar
      krychu2007
      0
      Więc wymyślili telefon do telefonu. Good job.