Smartfony

HTC ujawniło, które smartfony otrzymają Androida 6.0 Marshmallow

przeczytasz w 1 min.

Trzeba przyznać, że tajwański producent ma dość ambitne plany dotyczące aktualizacji.

HTC Android 6.0 Marshmallow

Pierwsza prezentacja systemu Android M, znanego już jako Android 6.0 Marshmallow, miała miejsce jeszcze w maju. Dopiero teraz zacznie on jednak trafiać na obecne już na rynku urządzenia. W pierwszej kolejności będą to naturalnie smartfony z serii Nexus, ale aktualizacje planują też inni producenci, między innymi HTC.

Jego amerykański oddział ujawnił, które smartfony będą mogły korzystać z potencjału nowej platformy. Wypada przyznać, że wygląda to całkiem dobrze, ponieważ aktualizacji doczekać ma się 12 urządzeń.

W najlepszej sytuacji są właściciele modeli One M9 oraz One M8, którzy spodziewać mogą się aktualizacji jeszcze w tym roku. Później, chociaż trudno określić kiedy, Marshmallow pojawić ma się także na nieco starszych czy też niebędących flagowcami propozycjach, których pełną listę zobaczyć możecie na poniższej grafice.

HTC Androida 6.0 Marshmallow plany aktualizacji

Co ciekawe, jeszcze w tym miesiącu producent zaprezentować może nowego smartfona, który już na starcie działać będzie pod kontrolą omawianego systemu. Na 20 października zaplanowana została bowiem konferencja i wedle wszelkiego prawdopodobieństwa zobaczymy na niej właśnie smartfona.

HTC konferencja zaproszenie

Źródło: HTC USA, mobilemag

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziobolek
  2
  Noooo, ale... żeby o M7 zapomnieć??? ;)
  • avatar
   fireones
   1
   Tak, Lollipop też miał być na Desire 610, a potem odwołali aktualizacje, razem z kilkoma innymi modelami. Tym razem zapewne będzie tak samo.
   • avatar
    XaRaDaS
    0
    Oby szybko wyszedł na 820 ;) szukałem jakiegoś CM i na razie nic nie ma, a tu HTC robi niespodziankę :D