Smartfony

Smartfon Huawei Ascend W2 z ekranem 720p i systemem operacyjnym Windows Phone 8

przeczytasz w 1 min.

Choć wszystkie informacje są nieoficjalne, to jednak przecieki dotyczące smartfonów mało kiedy okazują się chybione i dlatego też można dać im wiarę.

Huawei Ascend W2 smartfon ekran 720p

Na system Windows Phone 8 przychylnym okiem patrzy coraz więcej producentów. Zalicza się do nich m.in. Huawei, którego przygoda z mobilnymi okienkami zaczęła się wprawdzie dopiero niedawno, ale wygląda na to, że szybko się nie skończy. Przyczyni się do tego model Ascend W2.

Chiński producent swojego pierwszego smartfona z Windows Phone 8 - Huawei Ascend W1 zaprezentował na targach CES 2013. Na nasz rynek trafił on w kwietniu, gdzie przyjęty został bardzo spokojnie, tak jak zapewne także w innych krajach. Ogólna sprzedaż musi być jednak co najmniej przyzwoita, bo wkrótce doczekamy się jego następcy - wspomnianego Ascend W2.

Będzie on bardzo podobny do swojego poprzednika. Nie może być jednak inaczej, bo jego premiera planowana jest od dawna, a początkowo mówiło się nawet, że obydwa smartfony zadebiutują w tym samym czasie. Ostatecznie tak się nie stało, ale premiera Ascend W2 jest już coraz bliżej.

W sieci pojawiło się jego zdjęcie oraz częściowa specyfikacja. Choć wszystkie informacje są nieoficjalne, to jednak przecieki dotyczące smartfonów mało kiedy okazują się chybione i dlatego też można dać im wiarę także i tym razem. Czego zatem spodziewać się po Ascend W2?

Smartfona napędzać ma dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Poza tym model ten oferować powinien 4,3" ekran IPS o rozdzielczości 720p, kamerę 8 Mpix i akumulator o pojemności 2000 mAh. Nie zabraknie także łączności Wi-Fi i Bluetooth.

Sugeruje się, że Ascend W2 kosztować będzie około 300 dolarów. Czekamy na oficjalną prezentację.

Źródło: gsmarena, engadget

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!