Technologie i Firma

Huawei Mate S – nowy standard wśród biznesowych smartfonów?

przeczytasz w 2 min.

Topowy Huawei Mate S jest już dostępny na polskim rynku. Czy jest to tak funkcjonalny biznesowo smartfon, jak życzy sobie tego producent?

Huawei Mate S smartfon

Nowy flagowy smartfon zyskującego na popularności chińskiego producenta jest już dostępny na polskim rynku i reklamuje się jako urządzenie innowacyjne i niesłychanie funkcjonalne biznesowo. Czy Huawei Mate S faktycznie zaskoczy funkcjonalnością i zdobędzie serca użytkowników biznesowych?

Na pewno pod względem wykonania i wzornictwa jest to smartfon, który może z powodzeniem konkurować z najbardziej prestiżowymi markami na rynku. Czy jednak smukła, metalowa obudowa i świetnej jakości wyświetlacz AMOLED to jego jedyne zalety? Zdecydowanie nie. Niemniej, większość innowacji ma charakter przydatnych gadżetów, a nie rewolucji w funkcjonalności.

Na zdecydowany plus można zaliczyć urządzeniu czytnik linii papilarnych. Znacząco zwiększa on bezpieczeństwo danych przechowywanych w pamięci smartfona, a jego czułość faktycznie w pewnych momentach może uprościć obsługę urządzenia. Spójrzmy prawdzie w oczy, pod względem bezpieczeństwa jest to dziś po prostu wysoce pożądana cecha, którą posiadają od dawna smartfony konkurencji.

Huawei

Podobnie do czytnika linii papilarnych i jego funkcjonalności prezentuje się zaimplementowana obsługa kłykciem czy Force Touch, pozwalające na rozpoznawanie gestów oraz siły nacisku. Są to cechy wpływające na szybkość obsługi, ale niewiele w nich prawdziwej innowacyjności. To samo można napisać także o bardzo dobrym aparacie czy świetnej jakości dźwięku.

Wszystkie wymienione powyżej cechy, i wiele więcej, to pewne minimum, którego oczekujemy często od smartfonów biznesowych. Owszem, mają one nieprzecenione zalety, ale daleko im od możliwości mogących zrewolucjonizować ten segment urządzeń.

Wspomnieć można jednak o zaimplementowanym w Huawei Mate S protokole Mopria, który wspiera ponad 700 urządzeń drukujących, wyraźnie upłynniając pracę nad dokumentami z poziomu smartfona. Innowacja? Trudno powiedzieć, ale docelowe włączenie tej opcji w poczet funkcji i możliwości flagowego smartfona, to dobra strategia, którą można i warto pochwalić.

Rzecz jasna, powyższy szczątkowy dość opis hucznych zapowiedzi biznesowego charakteru tego telefonu nie oddaje w pełni jego potencjału. To świetne urządzenie, doskonale wykonane i bardzo funkcjonalne, którego recenzję już wkrótce przeczytacie na łamach benchmark.pl i która rozwieje ewentualne wątpliwości, co do jakości tego smartfona.

Źródło: Huawei; inf. własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  0
  Niestety brak wymiennej baterii. Dla mnie to duży minus który przekreśla smartfona!
  • avatar
   kokosnh
   -1
   3.5 tys zł :D taa

   prędzej kupię Honor 7
   • avatar
    Snack3rS7X
    0
    Obsługuje masę drukarkę i już "biznesowy smartfon" wow po prostu wow!...