Ciekawostki

W tym poznańskim klubie to kibice wybierają skład i formację

przeczytasz w 1 min.

Menedżery piłkarskie cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. A co gdyby w taki sam sposób można było prowadzić do zwycięstw prawdziwą drużynę? Okazuje się, że wcale nie trzeba gdybać…

Jakże często da się słyszeć głosy kibiców, że oni wybraliby lepszych zawodników i ustalili lepszą formację. Ci, którzy trzymają kciuki za piłkarzy IKP Olimpii Poznań, teraz mogą udowodnić, że się nie mylili, wykorzystując do tego darmową aplikację. To, jaka jedenastka wybiegnie na murawę, zależy bowiem właśnie od nich.

Fenomen na skalę światową – tak można nazwać to, co przygotował zarząd IKP Olimpii Poznań. Zaoferował on mianowicie kibicom aplikację na Androida i iOS-a, której użytkownicy ustalają skład i formacje na prawdziwe spotkania – „demokratyczny wybór wszystkich użytkowników pozwoli ustawić wyjściową jedenastkę na mecze ligowe i pucharowe”, czytamy w opisie.

Działa to tak, że najpierw, od poniedziałku do wtorku trwa głosowanie na formację, a później od środy do piątku – na konkretnych zawodników. Aktualnie o losach drużyny decyduje około 2 tysięcy wirtualnych menedżerów. 

IKP Olimpia Poznań smartfon
foto: IKP Olimpia Poznań

Zarząd mógł sobie pozwolić na taki krok, bo poznański klub piłkarski występuje w rozgrywkach A-klasy. Niemniej jednak na pewno jest to inicjatywa warta uwagi. To nie norma bowiem, że daje się kibicom tak realną możliwość wyrażenia swojej opinii na temat tego, jak powinna grać ich drużyna. 

A skąd użytkownicy mają wiedzieć, którzy zawodnicy są w formie i nadają się do gry? Na razie muszą opierać się na publicznie dostępnych informacjach, których wcale nie jest mało. Dodatkowo wkrótce mają doczekać się transmisji treningów.

„Dołącz do szerokiego grona menadżerów piłkarskich zarządzających Olimpią Poznań. Na początek otrzymasz wirtualne biuro, w którym będziesz mógł kontaktować się z pozostałymi graczami, ustawić skład, zmienić wygląd biura, czy zagrać w szereg mini gier, dzięki którym spędzisz miło czas w grze” – napisali autorzy. 

Źródło: Polsat Sport, IKP Olimpia Poznań. Foto: IKP Olimpia Poznań

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!