Czytniki e-booków

inkBOOK Lumos to niedrogi czytnik e-booków z regulowanym doświetleniem

przeczytasz w 1 min.

inkBOOK Lumos to nowy czytnik e-booków, który nie kosztuje zbyt wiele, ale jest całkiem nieźle wyposażony. Między innymi w doświetlenie ekranu, moduł Wi-Fi i pojemny akumulator.

Katalog urządzeń polskiego producenta Arta Tech poszerzył się o kolejny czytnik e-booków, który może okazać się bardzo interesującym modelem dla użytkowników o nieco niższych, ale nie najniższych wymaganiach. Czym cechuje się inkBOOK Lumos, który jest już dostępny w przedsprzedaży?

InkBOOK Lumos to czytnik e-booków z wyświetlaczem E Ink Carta o przekątnej 6 cali, a więc takiej, o której jedni powiedzą „za mała”, a inni – „w sam raz”. To samo tyczy się rozdzielczości (800 x 600 pikseli), ale nikt raczej nie będzie narzekał na doświetlenie ekranu z możliwością regulacji natężenia i barwy. 

inkBOOK Lumos czytnik

Kolejne atuty to: możliwość modyfikacji formatu, czas pracy szacowany na 3 tygodnie, niewielka waga (165 gramów), fizyczne przyciski do nawigacji, obecność modułu Wi-Fi oraz kompatybilność z androidowymi aplikacjami (jako że inkBOOK OS bazuje właśnie na Androidzie). 

inkBOOK Lumos wygląd

Czytnik ma 4 GB wbudowanej pamięci (czekającej na e-booki w formatach EPUB, FB2, HTML, MOBI, PDF, RTF i TXT), a gdyby jej zabrakło, można dołożyć trochę za pomocą karty microSD. O odpowiednią wydajność z kolei dbać ma duet 512 MB RAM-u plus dwurdzeniowy procesor Cortex A9 taktowany zegarem 1 GHz.

inkBOOK Lumos dotyk

Cena czytnika inkBOOK Lumos wynosi 399 złotych.

Źródło: Arta Tech

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    ewsien
    0
    Mam ten czytnik, jak za tak niską cenę sprawuje się fajnie