Internet

Instagram z funkcją, o której nikt nie myślał, ale każdy potrzebował?

przeczytasz w 1 min.

Automatyczne generowanie napisów do filmów na Instagramie - to nowość, która pojawia się na platformie i znacznie ułatwi korzystanie z serwisu osobom niedosłyszącym oraz tym, które z jakiegoś powodu używają Instagrama bez dźwięku.

Instagram wprowadza automatycznie generowane napisy na filmach

O nowości, nad którą zespół Instagrama pracuje już od dawna poinformował Adam Mosseri (szef Instagrama). Napisy na filmach generowane automatycznie już funkcjonują, jednak udostępnienie jej dla każdego użytkownika może zająć kilka dni.

Dla kogo głównie skierowana jest nowa funkcja? To przede wszystkim ułatwienie dla osób niedosłyszących lub w całkowicie niesłyszących. Dzięki temu wszyscy z niepełnosprawnością słuchową nie zostaną wykluczeni z korzystania z Instagrama.

Automatycznie generowane napisy znane są z wielu innych platform. Jedną z nich jest YouTube lub TikTok (na wybranych rynkach).

Poza tym, automatycznie generowane napisy to świetne rozwiązanie, które sprawdza się w sytuacjach, kiedy zwyczajnie nie możemy włączyć dźwięku (np. w komunikacji publicznej, gdzie nie każdy współpasażer ma ochotę na wspólne oglądanie i słuchanie filmów na Instagramie).

Niestety z funkcji (jeszcze) nie skorzystamy w języku polskim

Nowość na Instagramie zgodnie z ogłoszeniem będzie póki co dostępna w 17 różnych językach. Adam Mosseri zapewnia jednak, że z czasem lista ta zostanie rozszerzona, zatem na obsługę polskich, automatycznych napisów musimy jeszcze zaczekać.

Na ten moment, mimo że funkcja jest publiczna - sztuczna inteligencja musi nauczyć się rozpoznawania mowy na żywym organizmie, a więc jej pierwsze tygodnie mogą nie być najlepsze.

W każdym razie - trzymamy kciuki, aby generowanie napisów przez SI na Instagramie dotarło do Polski, bo moim zdaniem - to wyjątkowo fajna funkcja (choć wykorzystywana raczej w bardzo określonych sytuacjach).

A Wy jak sądzicie - Instagram potrzebował tej nowości? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Instagram, Twitter @mosseri

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  5
  Tutaj dają plusy wszyscy chwalący się nie maniem kont w tym serwisie :D
  • avatar
   kamishi
   0
   Gdzie są ci wszyscy komentujący chwalący się nie maniem kont w tych serwisach?
   • avatar
    piomiq
    0
    > , ale każdy potrzebował?
    Zapewne każdy kto używa Instagrama