Aplikacje mobilne

Instagram robi to dobrze: nowe sposoby wyświetlania treści

przeczytasz w 1 min.

Wiosenne porządki na Instagramie, które mogą spodobać się użytkownikom.

Instagram udostępnia dziś wszystkim swoim użytkownikom dwa nowe sposoby wyświetlania postów. Podzielono je na Favorites (Ulubione) oraz Following (Obserwowane).

Lista ulubionych i porządek chronologiczny

Funkcja Obserwowane to po prostu wyświetlenie postów wszystkich obserwowanych kont. Natomiast w widoku Ulubione pokażą się najnowsze posty z kont wybranych przez użytkownika. Lista ulubionych może objąć maksymalnie 50 kont i da się ją szybko edytować. Oczywiście obserwowane osoby nie będą powiadamiane o dodaniu lub usunięciu ich konta z listy ulubionych. Dodatkowo, posty z ulubionych kont będą oznaczone gwiazdką i wyświetlą się wyżej na stronie głównej.

Lista ulubionych na Instagramie

Co bardzo istotne, wszystkie posty będą pokazywać się w porządku chronologicznym, który niestety nie jest domyślnie włączony. Opcje wyświetlania można zmieniać w lewym górnym rogu strony głównej.

Instagram daje więcej kontroli

Taka zmiana może zachęcić opornych do pozostania na platformie. Wielu użytkowników rezygnuje z regularnego przeglądania mediów społecznościowych, ponieważ to algorytmy decydują które treści mają się tam pojawiać. Irytujące jest scrollowanie reklam i proponowanych kont, kiedy wręcz nie można obejrzeć najnowszych postów znajomych.

Oby Instagram zapoczątkował zmiany na lepsze. Przez lata platforma pozwalała algorytmom sortować treści, więc oddanie władzy użytkownikom (przynajmniej częściowo) jest znaczącym krokiem. Chyba wszyscy chcemy mieć większy wybór i kontrolę nad tym, co wyświetla się na naszym kanale. Zwłaszcza lista ulubionych może pomóc w szybszym i skuteczniejszym przeglądaniu najnowszych treści. I to tych, które naprawdę chcemy obejrzeć.

Źródło: about.fb.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kamishi
  0
  Właśnie robi to źle. Teraz będą się pokazywać treści mniej ciekawe.
  • avatar
   RosaLogan
   0
   Twój artykuł jest bardzo pomocny, bardzo dziękuję. Mam też tę aplikację https://instazoomhd.com/pl/. Bardzo mi odpowiada i wszystkim.