Aplikacje mobilne

Instagram przynosi coraz większe zyski, a Facebook się bogaci

przeczytasz w 1 min.

Instagram odgrywa ważną rolę w finansach Facebooka. W samym ubiegłym roku, Instagram przyniósł 20 miliardów dolarów zysku. To ponad jedna czwarta wszystkich przychodów Facebooka.

Najpopularniejszy portal społecznościowy do publikacji zdjęć okazał się bardzo dobrą inwestycją. Facebook kupił Instagram w 2012 roku za miliard dolarów. Ostatnio Bloomberg poinformował, że w 2019 roku na Instagramie zebrano 20 miliardów dolarów przychodu z reklam.

Instagram zarobił więcej niż YouTube

Google opublikowało wyniki przychodów z YouTube, które wyniosły ledwo ponad 15 miliardów dolarów. To oczywiście ogromne pieniądze, jednak najpopularniejsza platforma wideo okazała się mniej dochodowa niż portal społecznościowy skupiony na fotografiach. Trzeba oczywiście pamiętać, że YouTube dodatkowo wypłaca ponad połowę swoich przychodów reklam twórcom, a także wydaje sporo na przepustowość wideo, co obniża jego własny zysk.

Instagram

Instagram ma jeszcze bardziej lukratywne znaczenie dla przyszłości Facebooka, przyciągając coraz więcej użytkowników, reklamodawców i pieniędzy. Facebook zwiększył częstotliwość wyświetlania reklam na Instagramie, aby pomóc zwiększyć sprzedaż firmy. Aplikacja zarabia sprzedając reklamy wyglądające niczym posty. Jest ich coraz więcej, zarówno w samych postach jak i Stories. Zachęcanie do kupienia produktu dobrze wychodzi Instagramowi, który robi wiele dla ułatwienia zakupów.

Możliwe w przyszłości Instagram stanie się jeszcze bardziej opłacalny. Serwis nie jest już tylko mniejszym projektem, tylko platformą z gigantyczną siłą przebicia. Jakiś czas temu krążyły plotki o powolnym odchodzeniu ludzi z portali społecznościowych, jednak zarobki Instagrama pokazują, że nie jest nam tak łatwo rozstać się z przyzwyczajeniem do scrollowania zdjęć i filmów.

Źródło: Bloomberg

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  0
  Dziwne że przynosi coraz większe zyski po tym jak zablokowali możliwość oglądania profili bez zalogowania się na ich stronie.
  • avatar
   pablo11
   0
   Ciekawe, od kiedy Instagramerzy zaczną musieć płacić haracz za zasięg wyświetlania postów u swoich obserwujących. Pewnie wtedy jak Facebook wystartuje z 3cim konkurentem Facebooka.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    0
    INFLUENCER! :D
    • avatar
     Matrix100000
     0
     https://tiny.pl/t6qkr