Procesory

Terminarz procesorów Broadwell - modele desktopowe w połowie 2015

przeczytasz w 2 min.

Do sieci wyciekły terminy faz produkcji dla poszczególnych wersji procesorów Core 5-tej generacji.

Intel Broadwell procesor zdjęcie

Kilka dni temu prezes koncernu Intel zapowiedział, że podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia już będzie można kupić urządzenia z nową generacją układów Core „Broadwell”. Chiński serwis VR-Zone ujawnił bardziej szczegółowe informacje na temat terminów premier nadchodzących procesorów.

Zgodnie ze strategią producenta, 5. generacja układów Core będzie bazować na tej samej mikroarchitekturze Haswell, lecz już zostanie wykonana w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Wersje desktopowe będą kompatybilne z obecnymi płytami z podstawką LGA 1150 i chipsetami z 9. serii.

Jako pierwsze w kolejce stoją wersje o obniżonym poborze mocy dla urządzeń mobilnych (Y), które zostaną wyposażone w dwa rdzenie i zintegrowany układ graficzny GT2. Próbki zakwalifikowane do produkcji będą gotowe na początku czerwca, masowa produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie lipca, natomiast gotowość do wysyłki osiągną we wrześniu. Najprawdopodobniej to właśnie o tych modelach mówił prezes producenta, zapowiadając na okres świąteczny urządzenia z nową generacją procesorów.

Później przyjdzie pora na modele o obniżonym napięciu dla urządzeń mobilnych (U – ULV), które również zaoferują dwa rdzenie i układ graficzny GT2. Pod koniec lipca planowane jest opracowanie wczesnych próbek gotowych do produkcji, na przełomie września i października normalnych próbek gotowych do produkcji, natomiast na przełomie października i listopada rozpocznie się ich masowa produkcja.

Intel Broadwell procesory terminy

W przypadku wersji o obniżonym napięciu dla urządzeń mobilnych (U – ULV), ale już z dwoma rdzeniami i wydajniejszą grafiką GT3, terminy są trochę odleglejsze. Próbki inżynieryjne będą gotowe na początku czerwca, wczesne próbki gotowe do produkcji w drugiej połowie sierpnia, a normalne próbki gotowe do produkcji dopiero pod koniec października lub w listopadzie. Produkcja procesorów rozpocznie się na przełomie tego i następnego roku, natomiast gotowość do premiery osiągną one dopiero między końcem stycznia a początkiem marca 2015 roku.

Ostatnie w kolejce czekają wersje mobilne w konfiguracjach 2- i 4-rdzeniowych z grafiką GT2 i GT3e, a także wersje desktopowe w konfiguracji 4-rdzeniowej z grafiką GT3e. Próbki inżynieryjne procesorów będą gotowe na przełomie listopada i grudnia, próbki gotowe do produkcji na przełomie lutego i marca przyszłego roku, natomiast produkcja rozpocznie się dopiero na przełomie marca i kwietnia. Modele te będą gotowe do wysyłki nie wcześniej niż pod koniec maja lub na początku czerwca 2015 roku.

Źródło: VR-Zone

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lazar47
  4
  Przynajmniej nie będzie trzeba zmieniać podstawki. Zaskakujące.
  • avatar
   Marecki_CLF
   0
   2 mobilne rdzenie (z HT) z GT3e to coś na co czeka wiele osób. Może wreszcie pojawią się laptopy 11-13" ze zintegrowaną grafiką o przyzwoitej wydajności, z długim czasem pracy na baterii i za które nie trzeba będzie zapłacić kwoty, która będzie się śnić po nocach.
   • avatar
    zakius
    0
    Mam nadzieję, że źle czytam tabelkę, bo z niej wynika, że tylko 4 jajka z iris pro będą na LGA1150, a reszta na BGA (w tym niektóre 4c + iris pro)
    • avatar
     Marucins
     0
     Jednak nie święta Wielkanocne... aj pomyliłem się ale tylko nieznacznie.

     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja tam chyba już nie czekam odkładam kasę na i7 Devil's Canyon. W normal mode 4GHz a w Turbo 4,4 w jakiejś rozsądnej cenie mnie przekona. Ile ten Broadwell będzie chłodniejszy? Poza tym pewnie znów się okaże że pod wersje K będzie trzeba pytę główna z nowym chipsetem.