Komputery

Intel Crimson Canyon NUC - pierwsze przecieki o komputerku z procesorem Cannon Lake

przeczytasz w 1 min.

Crimson Canyon NUC będzie jednym z pierwszych urządzeń, które będą bazować na nowoczesnych procesorach Intel Cannon Lake.

Niebawem na rynku zadebiutują długo wyczekiwane procesory Intel Cannon Lake, które znajdą zastosowanie w urządzeniach mobilnych i miniaturowych komputerkach. Jedną z takich konstrukcji będzie komputerek Crimson Canyon NUC – wprawdzie nie miał on jeszcze oficjalnej premiery, ale w sieci już pojawiły się pierwsze przecieki na jego temat.

Nowy model zalicza się do mniejszych konstrukcji, przypominających standardowe modele NUC. Na obudowie wyprowadzono podstawowy zestaw złączy, a za bezprzewodową łączność odpowiada moduł Intel 9560 z dwuzakresowym Wi-Fi i Bluetooth 5.0.

Intel Crimson Canyon NUC

Najważniejsze jest jednak wnętrze, bo producent zastosował tutaj procesor Intel Core i3-8121U – jest to niskonapięciowa jednostka, która dysponuje 2 rdzeniami/4 wątkami o taktowaniu 2,4 GHz. W zaprezentowanym egzemplarzu zastosowano próbkę inżynieryjną układu, która jeszcze nie jest poprawnie wykrywana przez system.

Intel Crimson Canyon NUC

Na uwagę zasługuje również zastosowanie karty graficznej AMD Radeon z serii 500 (nie wiadomo co to dokładnie za model, ale dysponuje on 2 GB pamięci GDDR5). Oprócz tego udostępniono 4 lub 8 GB pamięci RAM oraz 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 1 TB.

Intel Crimson Canyon NUC

Crimson Canyon NUC jest wymieniany przez zachodnie sklepy w ofertach przedsprzedaży (ceny wynoszą około 450 euro). Można zatem wywnioskować, że nowe komputerki niebawem powinny trafić do sprzedaży.

Źródło: WinFuture

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!