SSD

Intel - znamy plany wydawnicze SSD na ten rok

przeczytasz w 1 min.

Producent planuje poszerzyć ofertę zarówno z segmentu konsumenckiego, jak i profesjonalnego - doczekamy się tutaj konstrukcji BGA pod PCIe.

Intel to nie tylko procesory i płyty główne, ale też prężnie rozwijający się dział dysków SSD. Jakie modele pojawią się w ofercie producenta w najbliższym czasie?

Serwis MyCE dotarł do planów wydawniczych producenta, które ujawniają nowe modele z segmentu konsumenckiego i profesjonalnego.

Intel SSD Pro 7000p

Na rynku konsumenckim pojawią się modele SSD 700p – pierwsze konstrukcje montowane w obudowie BGA (w jednym układzie zintegrowano kontroler i pamięć 3D TLC NAND). Producent szykuje wersje o pojemności 128 GB, 256 GB i 512 GB, a deklarowana wydajność ma sięgać 1800/1200 MB/s i 150 000/150 000 IOPS.

Intel SSD 700p

Podobne modele pojawią się również w segmencie profesjonalnym. Nośniki SSD Pro 7000p również będą dostępne w trzech wersjach pojemnościowych i zaoferują taką samą wydajność. Główna różnica ma sprowadzać się do rozszerzonego zestawu narzędzi do zarządzania.

Intel SSD Pro 7000p i SSD 700p

Nośniki Intel SSD 700p i SSD Pro 7000p mają zadebiutować na przełomie tego i przyszłego kwartału. Znajdziemy je najprawdopodobniej w gotowych komputerkach i laptopach.

Źródło: MyCE

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wojciechoslaw
  8
  >segment profesjonalny
  >TLC
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   o choroba, oni dalej się pchają w QLC, chyba nie odpuszczą, pomimo marnego 49% uzysku, kontra ponad 80% dla TLC. Już to pokazuje że QLC nie będzie tańsze, a na pewno jest jeszcze gorsze od TLC.
   • avatar
    xxx.514
    0
    Proszę, może mnie ktoś oświecić? "...(w jednym układzie zintegrowano kontroler i pamięć..." Musiałem coś przespać, po prostu nie ogarniam tego zdania - do tej pory na PCB SSDka kontroler i pamięć były całkowicie oddzielnie czy jak to było skonstruowane?