Procesory

Intel przesuwa premierę P55 - brak presji ze strony AMD?

przeczytasz w 1 min.

Intel w styczniu zapowiedział przesunięcie premiery chipsetu P55 oraz procesorów Lynnfield na przełom sierpnia/września. Stało się tak ze względu na zalegające zapasy magazynowe aktualnych chipsetów, spowodowane kryzysem ekonomicznym. Teraz zapadła decyzja o kolejnym przesunięciu. Możliwe, że aż do października.

Jak podejrzewa Fudzilla, Intel dopracowuje chipset P55, chcąc zawrzeć w nim kilka funkcji z P57. Gigant może sobie na to pozwolić, ponieważ nie odczuwa presji ze strony AMD oraz chce dać trochę czasu na rozejście się zalegającego sprzętu.

Tak więc trzeba jeszcze trochę poczekać na premierę Core i5 i P55, chociaż partnerzy Intela otrzymali zgodę na zaprezentowanie układów na P55 podczas ComputeX 2009 już w czerwcu.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suhmih
  0
  ja przesunelem premiere swojej nowej fryzury na Elvis'a.
  Data przyszlej premiery nie znana.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   I tak się zaczyna koniec konkurencji. Lubię produkty Intela, ale brak jakiegokolowiek nacisku ze strony AMD skończy się tym, że budżetowych wersji procków/chipsetów nie będzie.

   Mam nadzieję, że AMD się od dna odbije i pokaże coś nowego i fajnego, co rozpęta "wyścig zbrojeń", inaczej w dobie kryzysu to Intel utnie kasę na R&D i tyle zobaczymy nowości, a jak już coś się pokaże to będzie za kosmiczną cenę.

   Dlatego wszystkim użytkownikom, niezależnie od preferowanej marki pozostaje życzyć, by konkurencja się utrzymała, nieważne czy to procki, czy karty graficzne.
   • avatar
    Szymon331
    0
    Ech szkoda. Przesiadka na i7 ciągle jest zbyt kosztowana i chyba taka pozostanie jeszcze długo.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Czytając tytuł myślałem ze zrobili coś pod poczciwą platformę S775 tak by sugerowała nazwa P35 potem P45 i teraz P55 mogli by dodać ob
     sługę 2 portów PIC-E 16x2 SLI lub Crossfire na podstawce S775 i zgarnąć mamonę wciąż bardzo popularna platforma a przesiadka na i7 lub i5 jest poprostu za droga cana vs możliwości(może dla entuzjastów)

     (wiem wiem X48 ma ale tylko CF :P)

     • avatar
      Konto usunięte
      0
      myślę że to co intel robi to jest lipa, i teraz będą sprzedawać po starych cenach a na końcu wporwadzą coś jeszcze droższego i znowu nas nie będzie stać, ale zamiast determinować postęp to przecież lepiej kasę trzepać, mogliby to już wprowadzić po swojej cenie a stare przecenić a nie traktują ludzi że jesteśmy opuźnieni ;[ a AMD cały czas odbudowuje zaufanie, chociaż tak naprawdę nigdy go nie straciło, wypuszczają nowe procki, ostatnio nawet bardzo dobre ale wiadomo z gigantem nie wygrają, dobre jest to że dalej są na rynku i w mniejszym lub większym stopniu mieszają :D ja jade tylko na AMD, jak wszyscy się przesiądą na intela to intel wywinduje ceny i będzie płacz i zgrzytanie zębów :/