SSD

Intel SSD 530: dyski 2,5" i M.2 już w tym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

Do sieci wyciekły nowe informacje o zapowiadanych nośnikach.

Intel SSD mSATA NGFF dyski zdjęcie
Dyski SSD w wersji mSATA (po lewej) i M.2 (po prawej)

Na początku roku zapowiadaliśmy półprzewodnikowe dyski Intel z serii SSD 530, a więc następców obecnych SSD 520SSD 525. Teraz już znamy trochę więcej informacji na ich temat.

Do sprzedaży powinny trafić dwie wersje nośników – miniaturowe z interfejsem M.2 (NGFF) o pojemności 80, 180, 240 i 360 GB, a także 2,5-calowe (o grubości 7 mm) ze złączem SATA 6 Gb/s o pojemności 180 i 240 GB. Producent zastosuje w nich kości pamięci MLC NAND wyprodukowane w 20-nanometrowej technologii oraz kontroler LSI SandForce SF-2281.

Zastosowany kontroler wskazuje, że poszczególne modele będą osiągać transfery sięgające 500 – 550 MB/s. Niestety jeszcze nie znamy szczegółów na ten temat.

Intel SSD dyski plany slajd

Nieoficjalnie wiadomo, że dyski Intel SSD 530 zadebiutują pod koniec tego miesiąca, a ich ceny wyniosą około 152 – 419 dolarów.

Źródło: VR-Zone, AnandTech (foto)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nieznośny
  3
  A ja nadal czekam aż coś ruszy się z ceną, a ta od około roku stanęła w miejscu za to proces produkcyjny schodzi w dół, tylko że spada przy tym trwałość komórek... Gdzie tu logika się pytam? Po co zmniejszać proces skoro pobór energii w dyskach SSD i tak jest znikomy, wydajność ograniczana jest przez port SATA (tak, wiem o dyskach pod złącze PCI-E), a pojemność dysków i tak nie jest zwiększana, bo dla zwykłych użytkowników rzadko są dostępne dyski powyżej 1TB... Prędzej na rynek profesjonalny.
  • avatar
   szymon1051
   1
   Mogli by takie coś włożyć do jakiegoś smartfona lub tableta.
   • avatar
    Konto usunięte
    -6
    Narazie i tak najlepsze są hybrydowe dyski.