Procesory

Intel kończy produkcję procesorów Broadwell-E

przeczytasz w 1 min.

Stare modele odchodzą na zasłużoną emeryturę. Na rynku od kilku miesięcy są dostępni ich następcy z generacji Skylake-X.

Prawie półtora roku temu na rynku zadebiutowały procesory Intel Broadwell-E, ale w międzyczasie na rynku pojawili się ich następcy – modele Skylake-X. Producent doszedł więc do wniosku, że pora na zasłużoną emeryturę dla starych jednostek.

Rodzina Broadwell-E obejmuje cztery modele: 6-rdzeniowe/12-wątkowe Core i7-6800KCore i7-6850K, 8-rdzeniowego/16-wątkowego Core i7-6900K oraz 10-rdzeniowego/20-wątkowego Core i7-6950X. Układy współpracują z podstawką LGA 2011-3 i reprezentują platformę HEDT.

Według informacji producenta, zainteresowani procesorami będą mogli zgłaszać zamówienia do 25 maja 2018 roku, natomiast ostatnie dostawy będą realizowane 9 listopada 2018 roku. Czy znajdą się chętni? Prawdę mówiąc nie widzimy tutaj żadnego konkretnego argumentu – w końcu na rynku są dostępne modele Skylake-X, które oferują zauważalnie lepsze osiągi i są dostępne w lepszej cenie.

Przy okazji zerknijcie do naszego rankingu procesorów, gdzie możecie porównać stare modele Broadwell-E (Core i7-6900K i Core i7-6950X) oraz nowe Skylake-X (Core i7-7820X i Core i9-7900X)

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  7
  Platforma LGA2066_X299 godny następca?:


  :::::::::::::::::::::::::::[1.]:::::::::::::::::::::::::::

  - Okroili o połowę pamięć L3 - nie które gry / programy wykorzystujące ten cache straciły na wydajności, ale za to Cinebench zyskał na wydajności!!!
  (pytanie kto gra/oblicza na Cinebenchu? xd)


  :::::::::::::::::::::::::::[2.]:::::::::::::::::::::::::::

  - glut łączący IHS z rdzeniem, wysokie temperatury / słabsze OC, patologia dla HEDT i kpina z klientów tej platformy, jedyne rozwiązanie: skalpowanie i utrata gwarancji


  :::::::::::::::::::::::::::[3.]:::::::::::::::::::::::::::

  - trzeba zapłacić za odblokowane raid z NVM, kupić tzw. klucz podpinany do płyty który odblokowuje ekstremalny raid z dysków m.2.


  :::::::::::::::::::::::::::[4.]:::::::::::::::::::::::::::

  - modele 6-8 rdzeniowe, tylko 28 linii pci_e, więcej linii dostępne dopiero od 10-rdzeniowego Core i9, nie wszyscy chcą przepłacać 2x za procesor i9 aby mieć więcej liń pci_e


  :::::::::::::::::::::::::::[5.]:::::::::::::::::::::::::::

  - budżetowe 4-rdzeniowe Kaby-Lake X (i5/ i7), kto to kupi? do płyt profesjonalnych za 1000 - 2000 zł.  :::::::::::::::::::::::::::[6.]:::::::::::::::::::::::::::

  - Przegrzewająca się sekcja zasilania na płytach, w przypadku konfiguracji z najmocniejszymi procesorami, przez to nie którzy producenci płyt wydali fizycznie usprawnione wersje z mocniejszą sekcją. (bardziej wina intela czy producentów?)

  • avatar
   kosiarz66
   1
   "Czy znajdą się chętni? Prawdę mówiąc nie widzimy tutaj żadnego konkretnego argumentu – w końcu na rynku są dostępne modele Skylake-X, które oferują zauważalnie lepsze osiągi i są dostępne w lepszej cenie."

   Znajdą Znajdą ,bo ludzie którzy mają 2011v3 i niższe modele bro e np lub nawet 5820k z chęcią powymieniają na 6900~6950x.

   Albo niektórzy właśnie przesiadają się na ten socket ze starych platform mimo że swoje lata ma,będą nabywcy.

   Niestety szkoda z do mają a nie do lipca=sierpnia te zamówienia p,znajomy miał np brać 6950x a teraz nie wie czy zdąży zebrać kase na ten proc,bo platforme już dawno ma i przesiada się z wysłużonego 5820k 4.6ghz.
   • avatar
    Hakuren
    1
    Każdy kto chce postawić kolejna maszynę z W7 w mgnieniu oka kupi H-E/BR-E.