Procesory

Intel prezentuje procesory Skylake - premiera w drugiej połowie 2015

przeczytasz w 1 min.

Podczas konferencji IDF14 firma Intel zaprezentowała pierwsze urządzenia z następną generacją procesorów Skylake.

Intel Skylake - zapowiedź procesorów

Wprawdzie dopiero co zadebiutowały procesory Intel Core M, a więc pierwsi przedstawiciele generacji Broadwell, ale producent już teraz pracuje nad ich następcami – modelami Skylake. Podczas konferencji IDF14 zademonstrowano je w praktyce.

Układy Skylake mają być kolejnym krokiem w strategii TICK-TOCK, a więc nadal będą produkowane w 14-nanometrowym procesie technologicznym, ale za to wprowadzą całkowicie nową mikroarchitekturę Skylake. Procesory te mają znaleźć zastosowanie we wszystkich segmentach rynku – począwszy od tabletów, przez laptopy (również z pasywnym chłodzeniem), a kończąc na potężnych komputerach stacjonarnych.

Producent zdecydował się powierzyć ich rozwój zespołowi z Hajfy (Izrael), a więc odpowiedzialnemu również za generację Sandy Bridge. Dla porównania, układy Haswell są dziełem pracowników ze Stanów Zjednoczonych. Inżynierowie postanowili tutaj zrezygnować z w pełni zintegrowanych regulatorów napięcia (FIVR), jakie są stosowane np. w układach Broadwell.

Intel Skylake - prototypowy laptop

Podczas konferencji zademonstrowano prototypowy laptop z procesorem Skylake, który bezproblemowo poradził sobie z odtwarzaniem wideo w rozdzielczości 4K. Ponadto producent pochwalił się komputerem (również prototypowym) z desktopową wersją takiego procesora, na którym uruchomiono benchmark 3DMark: Ice Storm – niestety nie ujawniono jakichkolwiek wyników wydajności.

Intel Skylake - prototypowy komputer
Jesteśmy ciekaw co wywołało taki entuzjazm na twarzy Kirka Skaugena :)

Na koniec ujawniono oficjalny termin premiery generacji Skylake – ma ona pojawić się w drugiej połowie przyszłego roku. Do tej pory powinniśmy wyczekiwać kolejnych modeli z generacji Broadwell.

Źródło: inf. własna, ComputerBase

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sadys
  13
  premiera czyli pewnie jakis mobilny celeron, na sensowne deskopowe wersje przyjdzie poczekac do 2016...
  • avatar
   LGA2011
   3
   Żeby nie było tak jak z Haswellem. Zapowiadali "nową" architekturę i wielki przełom, a kilka miesięcy przed premierą przyznali że Haswell to kolejna modernizacja Sandy Bridge.
   • avatar
    Blashix
    2
    Ja czekam na broadwelly na PC.
    • avatar
     jeomax.co.uk
     -3
     A ja czekam na premiere polskiego wyrazenia "TIK-TAK" w odniesieniu do klepanego ciagle oryginalnego "TICK-TOCK", ktore w odroznieniu od niewielu w sumie nazw anglojezycznych MA przelozenie na polska. I to precyzyjne.
     • avatar
      luq529
      -5
      xD 4k to mój tablet z atomem odtwarza z palcem w tyłku
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       No nareszcie jakieś potwierdzone wieści. Zbliża się moment wymiany i7 920 na coś sensownego :)