Technologie i Firma

Inteligentne krzesło biurowe - ergonomia po polsku

przeczytasz w 1 min.

Krzesło firmy Nowy Styl podpowie nam jak powinniśmy siedzieć, a przy okazji wyreguluje temperaturę w biurze.

Ergonomia stanowiska pracy to coś, o czym niezwykle wiele się mówi, ale bardzo rzadko się wdraża. Nowy Styl to polska firma, która ma nadzieję, że uda się jej się to zmienić. Dlaczego Navigo Smart, bo tak nazywa się jej produkt, miałby dokonać tego, co dotąd nikomu się nie udało?

Podstawową zaletą Navigo Smart ma być fakt, że nie musi to być żaden konkretny fotel. Jest to bowiem zestaw czujników i oprogramowania, które, współpracując ze sobą, są w stanie poprawić ergonomię podczas pracy. System może być zainstalowany w dowolnym fotelu – od prostych krzeseł, po fotele za kilka tysięcy złotych.

Czy bez zmiany siedziska naprawdę można więc poprawić komfort podczas pracy? Firma Nowy Styl twierdzi, że tak. To zaś dlaczego tak uważa zawarte jest w opisie samego systemu. Otóż Navigo Smart monitoruje między innymi temperaturę i wilgotność powietrza, a dzięki połączeniu z klimatyzacją czy nawilżaczami, może automatycznie dostosowywać te parametry tak, by były jak najlepsze dla pracownika.

W tym jednak żadnej rewolucji nie ma, ale na tym też funkcjonalność systemu się nie kończ. Kolejne czujniki sprawdzają ustawienie fotela (i człowieka na tymże fotelu). Ich zadaniem jest podpowiadanie pracownikowi jak powinien ustawić swój fotel i jak na nim siedzieć, by wyeliminować wady postawy. W efekcie człowiek uzyskuje optymalne środowisko pracy.

Nowy Styl fotel smartfon

Niestety na razie to wszystko to znajduje się dopiero na etapie prototypowania. Niezbyt zachęcająco brzmią również zapowiedzi, że uczynienie zwykłego fotela fotelem inteligentnym będzie wiązało się z kosztem rzędu kilkuset złotych. Ale kiedyś wszystko było drogie, by z czasem stać się powszechne i ogólnodostępne.

Firma Nowy Styl ma też pomysł na to jak zachęcić większą liczbę osób do wypróbowania jej systemu. Zaprojektowała prosty symulator kosmiczny, w którym statkiem steruje się właśnie za pomocą fotela – tak jak przechyla się użytkownik, tak też maszyna zachowuje się na monitorze. Ot, ciekawostka.

Źródło: Money, Nowy Styl Group

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  1
  A nie da sie krzesla/fotelu biurowego bez tych kolek ja naprawde nie jezdze po calym pokoju.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login